مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

اعلام آمادگی بانوان حوزه برای حضور در آرامستان‌های یزد

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از اعلام آمادگی بانوان حوزه های علمیه یزد برای حضور در آرامستان‌ها و کمک به دفن اموات کرونایی خانم خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام محمد کارگر شورکی در جمع خبرنگاران با ابراز همدردی با خانواده جانباختگان کرونا در کشور اظهار داشت: از اوایل اسفندماه که شیوع بیماری کرونا در کشور و در یزد به صورت جدی مطرح شد بر اساس دستورات وزارت بهداشت و ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در استان یزد، مدارس علمیه خواهران در چند نوبت تعطیل و تعطیلی آن تا پایان سال تمدید شد.

 
وی افزود: تدریس مجازی با پیگیری‌های معاونت آموزش در همه مقاطع و در همه مدارس و با همکاری مدیران، کادر، اساتید و طلاب راه اندازی شده است تا طلاب تحصیل خود را به صورت مجازی ادامه دهند.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد ادامه داد: از همه بانوان طلبه می‌خواهیم همه نکات پیشگیرانه برای مبارزه با این بیماری و قطع زنجیره کرونا را رعایت کنند و در فضای مجازی اطلاع رسانی نمایند.
 
کارگر شورکی خاطرنشان کرد: گرچه شعار این روزها حضور در خانه توصیه شده است ولی بانوان حوزوی که در طول سال در برنامه‌های خودجوش جهادی حضور فعال دارند به صورت داوطلبانه در ستادهای مردمی مبارزه با کرونا و کمک به مدافعان سلامت وارد عمل شدند و هم اکنون بانوان طلبه مدارس علمیه خواهران برای کمک به مدافعان سلامت در تهیه و تولید ماسک بیمارستانی حرکت جهادی خود را آغاز کرده‌اند.
 
وی تصریح کرد: بانوان جهادگر حوزوی با تأکید بر اهمیت بهداشت برای پیشگیری از کرونا، بر اساس پیام‌هایی که در فضای مجازی ارسال می‌کنند تا پایان مبارزه با کرونا در میدان حضور خواهند داشت و برخی از بانوان طلبه آمادگی خود را برای تدفین متوفیان و یا به عنوان همیارپرستار در صورت اعلام نیاز از سوی کادر پزشکی استان در بیمارستان صحرایی برای راهنمایی مراجعان اعلام کرده‌اند.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد اهم فعالیت‌های جهادی بانوان حوزوی و مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در طول دو هفته گذشته را ارسال و اطلاع رسانی تمامی بخشنامه‌های مرکز مدیریت، استانداری و مرکز بهداشت استان به مدارس علمیه خواهران، آموزش کادر مدارس با حضور کارشناس بهداشت جهت پیشگیری، راه اندازی کانال آنتی کرونا برای آموزش پیشگیری از انتشار بیشتر ویروس ویژه تمام حوزویان و عموم مردم توسط مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد برشمرد.
 
کارگر شورکی از دیگر فعالیت‌های بانوان حوزوی را طراحی پوسترهایی با معرفی بازی‌هایی با عنوان (قرنطینه خانگی همراه با لذت بازی) با هدف حمایت از پویش «درخانه می مانیم»، تشکر و قدردانی از پرسنل بیمارستان‌های درگیر با نصب بنر، تهیه و دوخت و دوز ماسک‌های قابل شست و شو، خرید مایحتاج سالمندان و افراد ناتوانی که بیرون آمدن از خانه برای آنها خطرناک‌تر است با عنوان مشارکت در پویش «سرباز ولایت، خادم ملت»، پویش مسابقه جشن‌های خانگی در ایام میلاد ماه رجب و شعبان، ختم قرآن، صلوات، حدیث شریف کسا، دعای هفتم صحیفه سجادیه و… بیان کرد.
 
وی افزود: اعلام آمادگی با آرامستان برای تیمم، حنوط و کفن مرحومان زن، تهیه بروشور و پوستر توسط مدارس برای پیشگیری و توصیه بزرگان و علما، جمع آوری کمک‌های نقدی و نذورات برای تهیه لوازم بهداشتی از قبیل ماسک، مواد ضدعفونی و.‌. برای نیازمندان، تشکیل گروه‌های مجازی اطلاع رسانی از دیگر این فعالیت هاست که در حال انجام است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..