پیست موتورسواری شهرستان اردکان ساماندهی می‌شود

استاندار یزد با تاکید بر لزوم تقویت ورزش موتورسواری اردکان برای استفاده جوانان این شهرستان گفت: پیست موتورسواری شهرستان اردکان ساماندهی می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز فاطمی به همراه محمدرضا دشتی نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی، حسین سبزواری فرماندار اردکان، احمد آخوندی مدیرکل میراث فرهنگی استان و فلاح زاده مدیرکل حوزه استاندار یزد از پیست موتورسواری شهرستان اردکان بازدید کردند.

 

استاندار یزد در این بازدید با اشاره به اینکه پیست موتورسواری اردکان مجموعه بسیار خوبی است اظهار کرد: همین الان این مجموعه به خوبی نشان می‌دهد که چقدر از سمت جوانان و خانواده‌ها مورد استقبال قرار گرفته است .

وی خاطرنشان کرد: قطعا این مکان باید توسعه متناسب پیدا کند و ایمنی و ضریب امنیت این محل افزایش پیدا کرده و بخش‌های نیمه تمام هم تکمیل شود.

فاطمی تصریح کرد: در این زمینه جلسه‌ای در نظر گرفته می‌شود که با کمک صنایع و اعتباراتی که وجود دارد، ساماندهی مناسبی در این پیست انجام دهیم تا جوانانی که به این محل مراجعه می‌کنند بتوانند در محیطی آرام و امن هیجانات خود را تخلیه کرده و این ورزش موتورسواری و پیست اتومبیل رانی و موتورسواری که در اردکان وجود دارد را پررونق‌تر از گذشته در این محل ببینیم.

محمدرضا دشتی نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست اظهار کرد: پیست موتورسواری اردکان مورد استقبال جوانان اردکان و حتی شهر‌های مجاور است و امروز از استاندار یزد خواستیم که با توجه به استقبال بی نظیر مردم و خانواده‌ها نسبت به این پیست از آن بازدید کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایمنی در این پیست بسیار پایین است و امکانات آن بسیار ضعیف است، در حالی که فکر می‌کنم روز‌های جمعه یکی از نقاط پرجمعیت استان همین محل باشد و مقرر شد پس از این بازدید جلسه‌ای در استان داشته باشیم و بتوانیم در ساماندهی دقیق این پیست موارد لازم را انجام دهیم.

سپهری رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی شهرستان اردکان هم در این رابطه عنوان کرد: پیست اردکان از چند سال قبل در ابعاد ۲۳۰ در ۲۶۰ متر به بهره برداری رسیده و یکی از بهترین پیست‌های موتورکراس استان به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اتفاقات خوبی در مجموعه پیست رخ داده و بزرگترین مشکلی که در این پیست وجود داشت بحث آبرسانی آن بود که با پیگیری فرماندار و نماینده مردم اردکان در مجلس این موضوع مهم حل شد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: بحث دوم ما راه اندازی پیست موتور ریس است که از هفته آینده راه اندازی می‌شود و فضایی در عرض ۳۰ متر و طول یک کیلومتر آسفالت خواهد شد و جایگاه تماشاچی برای آن در نظر گرفته می‌شود و در مرحله بعد هم بحث اتومبیل رانی در این محل ایجاد می‌شود.

سپهری بیان کرد: در زمینه موتورکراس الان بیش از ۳۰ نفر به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت هستند و از ماه قبل هم ثبت نام برای آموزش جوانانی که به این رشته علاقه‌مند هستند شروع شده است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..