استاندار یزد:

مجوزهای سرمایه گذاری در سریع ترین زمان صادر شود

استاندار یزد بر حذف بروکراسی اداری و تسریع در زمان صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاران تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز مهران فاطمی  در نشست با مدیرکل اقتصاد و دارایی استان با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای حذف بروکراسی اداری در امور سرمایه‌گذاران اظهار داشت: باید به نقطه‌ای برسیم که تعیین تکلیف، مکان یابی و صدور مجوز فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود و در صورت تسهیل روند اداری بسیاری از این سرمایه‌گذاران آماده فعالیت در استان خواهند بود.

وی در ادامه عملکرد اداره کل اقتصاد و دارایی استان در حوزه‌های مختلف را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که پس از تعیین تکلیف و مکان یابی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، مجوزهای مربوطه در کمترین زمان ممکن صادر و در یک بسته‌بندی مشخص ارائه شود.

استاندار یزد عنوان کرد: چالش‌ها و مشکلات موجود در حوزه بیمه‌ها و بانک‌های استان یزد نیز در شورای هماهنگی بانک‌ها و شورای هماهنگی بیمه‌ها مطرح و پیگیری خواهد شد.

تأسیس شرکت تأمین سرمایه در استان یزد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از کسب رتبه برتر استان یزد در تدوین فرصت‌های سرمایه گذاری استاندارد خبر داد و اضافه کرد: با حمایت استاندار یزد بحث تأسیس شرکت تأمین سرمایه در استان نیز در حال پیگیری است.

محمد دهقان منشادی، از رتبه برتر استان یزد در تدوین فرصت‌های سرمایه گذاری استاندارد خبر داد و اضافه کرد: با حمایت استاندار یزد بحث تأسیس شرکت تأمین سرمایه در استان نیز در حال پیگیری است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با اشاره به تلاش استان برای جذب تسهیلات ارزان قیمت حمایت از تولید و اشتغال گفت: یزد در زمینه درصد جذب تسهیلات ارزان قیمت تبصره ۱۸ قانون بودجه رتبه دوم کشور را کسب کرد.

به گفته وی، سهم استان در سال گذشته ٧ هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال بود که میزان ۱۱ هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال حدود ۴۷ درصد بیشتر از سهمیه جذب شد.

دهقان از کسب رتبه اول استان در کشور در جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مشتمل بر اسناد خزانه اسلامی خبر داد و گفت: یزد در تحقق درآمدهای عمومی استان، بدهی و مطالبات دستگاه‌های اجرایی و همچنین مدیریت اموال منقول و غیر منقول و صورت‌های مالی دستگاه‌های اجرایی، از شرایط قابل قبولی برخوردار است.

وی افزود: علاوه بر کسب رتبه برتر اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در جشنواره شهید رجایی وزارت اقتصاد، این مجموعه در بخش «رسیدگی به صورت‌های مالی دستگاه‌های اجرایی» و «کاهش زمان دادرسی مالیاتی و تعیین تکلیف شکایت‌های مالیاتی» نیز حائز رتبه برتر کشوری شده است.

گفتنی است، در این نشست آخرین وضعیت مولد سازی دارایی‌های دولت، تدوین کیف سرمایه گذاری استان، جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی در استان و تحقق درآمدهای عمومی استان تشریح شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..