سرپرست ورزش و جوانان یزد:

پیوند مسجد و جوانان نقطه مثبتی در احیای کارکردهای مسجد است

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با بیان این که پیوند مسجد و جوانان می‌تواند نقطه مثبتی در احیای کارکردهای مسجد باشد، گفت: اگر مساجد ما پرشور و نشاط شوند، شاهد کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

«زهیر حاجی حسینی» در نشست کارگروه ساماندهی اوقات فراغت ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد، با اشاره به اهمیت توجه به مساجد در فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و هنری، گفت: امیدواریم بتوانیم با هم افزایی از ظرفیت‌های مختلف در راستای فعال کردن مساجد گام برداریم.

وی افزود: اگر مساجد ما پرشور و نشاط شوند، شاهد کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌‍شویم.

حاجی حسینی ادامه داد: پیوند مسجد و جوانان می تواند نقطه مثبتی در احیای کارکردهای مسجد باشد و از این طریق بسیار می توانیم فعالیت‌های فرهنگی و هنری را دنبال کنیم.

وی گفت: ما سعی داریم ظرفیت‌های خود را در اختیار مسجد و بچه‌های مسجد قرار دهیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری کانون‌های مساجد و بسیج به این هدف دست پیدا کنیم.

«محسن رستگاری» مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد هم در این نشست گفت: دو نهادی که در مسجد فعالیت‌های فرهنگی را دنبال می‌کنند، پایگاه‌های بسیج و کانون‌های مساجد هستند و به نوعی سعی کرده‌اند در راستای احیای کارکردهای مساجد گام بردارند.

وی افزود: یکی از ظرفیت‌ها در جهت جذب به مساجد اوقات فراغت است که ما می‌توانیم با همکاری دستگاه‌های مختلف در این زمینه گام برداریم.

رستگاری ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان می تواند در راستای حمایت از فعالیت های اوقات فراغت نقش موثری داشته باشد و ما باید با هم‌افزایی کانون‌های مساجد، اداره کل ورزش و جوانان و پایگاه‌های بسیج در این مسیر گام‌های موثری برداریم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد بیان کرد: با توجه به ظرفیت اداره کل ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی نوجوانان و آموزشی امیدواریم بحث مسجد در این بخش پررنگ‌تر شود.

وی در پایان گفت: شعار امسال ما در طرح اوقات فراغت «مسجد، کانون نشاط» است که هدف ما تحقق این شعار است.

«مهدی دهقان» مسئول معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه الغدیر یزد نیز در این نشست گفت: ما در استان بیش از ۲۶۰۰ مسجد داریم که بیش از ۱۸۰۰ مسجد فعال هستند و پایگاه و بسیج فعال دارند.

وی افزود: ما در مساجد طرح‌های مختلفی را دنبال می کنیم که یکی از این طرح‌ها، طرح حلقه‌های صالحین در مساجد داریم که افتتاحیه آن، اول تیرماه است و برنامه‌های فرهنگی و هنری را در این زمان داریم.

دهقان بیان کرد: ۸۵۰ پایگاه داریم که در مسجد حضور دارند و تمامی برنامه‌های ما در مساجد اجرا می‌شود.

وی گفت: هدف ما اجرای فعالیت‌های مسجد محوری است و به منظور توجه به تربیت اسلامی برنامه‌های خود را دنبال می‌کنیم.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، در این نشست مقرر شد تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان، ستاد هماهنگی کانون های مساجد و بسیج مساجد و محلات به منظور اجرای فعالیت‌های اوقات فراغت در استان تنظیم و امضا شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..