مهلت ارسال آثار به رویداد ملی آپامه تمدید شد

مهلت پایانی ارسال آثار به اولین رویداد ملی آپامه که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار خواهد شد، تا ۱۸ خردادماه تمدید شد.

«فاطمه بخشی» رئیس رویداد ملی آپامه  در این رابطه تصریح کرد: اولین رویداد ملی آپامه ۲۳ و ۲۴ خرداد سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد وبا حضور اساتید برجسته کشوری در حوزه آموزش پزشکی و هنر در محل سالن همایش‌های باقرالعلوم برگزار خواهد شد.

وی از تمدید دو روزه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد خبر داد و گفت: مهلت پایانی ارسال آثار تا پنجشنبه ۱۸ خردادماه تمدید شده و علاقمندان می‌توانند آثار خود را در زمان باقیمانده با محوریت کاربرد هنر در آموزش علوم پزشکی به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

بخشی با بیان این که آموزش پزشکی آمیخته با هنر به اختصار «آپامه» نام گرفته است، ادامه داد: آپامه با فراهم آوردن بستری از جنس هنر برای پرورش خلاقیت و نوآوری دانشجویان، آنها را به سوی ارائه راهکارهایی سازنده جهت پاسخگویی به چالش‌های پیش رو این حوزه سوق می‌دهد.

وی هدف از برگزاری این رویداد را فراهم سازی فرصتی برای دانشجویان در راستای پرورش خلاقیت و بروز استعدادهای بالقوه در پاسخگویی به چالش‌های حیطه آموزش عنوان کرد و افزود: روش‌های سنتی و یکنواخت در عصر پیشرفته امروز، دیگر کارآمدی و بازدهی کافی را ندارد و نیاز به بازنگری در روش‌های سنتی و طراحی روش‌های نوین در یادگیری مفاهیم آموزشی است لذا رویداد آپامه تلاش می‌کند که نقش هنر را بر بوم آموزش ماندگار سازد و دریچه‌ای نو به سوی افق‌های روشن بگشاید.

رئیس رویداد آپامه در پایان با بیان این که این رویداد با همکاری کمیته دانشجویی توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و کمیته مرکزی توسعه آموزش وزارت بهداشت برگزار می‌شود، یادآور شد: دانشجویان به عنوان ذینعان مستقیم آموزش، با آگاهی و انگیزه می‌توانند راهکارهای نوآورانه و سازنده برای حل مشکلات آموزشی ارائه دهند و هنر می‌تواند بستری برای ارائه روش‌های خلاقانه ونوآورانه درپاسخ به چالش‌های پیش رو فراهم کند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..