امام جمعه یزد:

روحیه ورزشکاری در کنار معنویت معنا می‌گیرد

نماینده ولی فقیه در یزد گفت: شادابی و روحیه ورزشکاری در کنار معنویت و دین معنا پیدا می‌کند و نباید این موارد را جدای از هم دانست.

آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به اهمیت ورزش برای جوانان، اظهار کرد: در مسیر ورزش به جوانان بیشتر اهمیت داده شود و متقابلا اهمیت ورزش نیز برای جوانان تبیین شود و این مهم مستلزم توجه جدی به مقوله ورزش از دوران مدرسه است.

وی افزود: رشد روحی و معنوی، افزایش امید و شجاعت در جوانان، ایستادگی و مقاومت از جمله مواردی است که با ورزش در جوانان به وجود می‌آید، بنابراین باید توجه داشته باشیم که ورزش از مسیر و هدف اصلی خود خارج نشود.

امام جمعه با بیان این که ورزش از تقدس برخوردار است و توصیه پیامبر اسلام به برخی ورزش‌ها گواه این ادعاست، گفت: ورزش با یک تقدس و پیشینه الهی به وجود آمده است، به ویژه در کشور ما که اصل پهلوانی و جوانمردی از همان گذشته در زورخانه‌های وجود داشته است.

وی افزود: آداب و رسومی که در زورخانه‌ها وجود داشت و دارد، هر کدام غنی از فرهنگ ایرانی اسلامی بوده که این خود بیانگر توجه ویژه گذشتگان ما به فرهنگ ورزش و پهلوانی است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: خروجی نهایی از مسیر ورزش نکته‌ای مهم است که باید به آن بیشتر توجه شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: کسی که در مسیر ورزش گام برمی‌دارد از روحیه پذیرش بالایی برخوردار است و این روحیه می‌تواند در زندگی مادی و معنوی فرد بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه در مسیر ورزش باید به مسائل معنوی نیز توجه شود، عنوان کرد: نباید مادیات باعث شود که ورزشکاران از مسیر معنویت خارج شوند، شادابی و روحیه ورزشکاری در کنار معنویت و دین است و نباید این موارد را جدای از هم دانست.

ناصری ادامه داد: اشاعه روحیه معنویت در ورزشکاران و ایجاد محیط معنوی از دیگر مواردی است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، «زهیر حاجی‌حسینی» مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اولویت اصلی این اداره کل اتمام طرح‌های نیمه تمام در سطح استان است، گفت: امید است در حوزه عمرانی، زیرساخت‌های ناتمام در سطح استان را به اتمام برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ورزش استان در کشور، تصریح کرد: در زمینه ورزش‌های تیمی و انفرادی، استان یزد از جایگاه خوبی در سطح کشور برخوردار است.

حاجی‌حسینی ادامه داد: استان یزد در زمینه ورزش‌های همگانی ضعیف عمل کرده و علت آن نبود برنامه جامعی است که ورزش همگانی در میان مردم به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی افزود: در راستای اشاعه فرهنگ ورزش همگانی، این اداره با همکاری شهرداری و سایر ادارات مرتبط، تلاش کرد تا برنامه جامعی را به مرحله اجرا درآورد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..