فوتبال شهرستان ۷۰۰ هزار نفری یزد فقط یک زمین چمن دارد

رئیس فوتبال شهرستان یزد گفت: با وجود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرستان مرکز استان و برنامه‌ریزی هیات برای برگزاری مسابقات فوتبال در تمام رده‌های سنی در سال جاری، هنوز هیچ زمین چمنی به این هیات ورزشی داده نشده و تنها زمین چمن مجموعه پاکنژاد برای استفاده در اختیار هیات قرار گرفته است.

«سید حسن حسینی» عصر روز سه‌شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: پس از برعهده گرفتن هیات شهرستان در اواخر سال گذشته، بلافاصله ادامه مسابقات نونهالان شهرستان را پیگیری و در ادامه برگزاری مسابقات نوجوانان را به صورت رفت و برگشت شروع کردیم.

وی افزود: اخیراً نیز مسابقات جام رمضان را پس از ۳۵ سال باوجود کارشکنی‌ها و رقابتهای فوتبال المپیاد ورزشی محلات را به‌رغم سنگینی این رقابتها برگزار کردیم.

حسینی از برگزاری کلاس‌های داوری به صورت رایگان هم برای برادران و هم خواهران در همین مدت خبر داد و گفت: متاسفانه فوتبال شهرستان یزد با کمبودهای فراوانی مواجه است به عنوان مثال در حال حاضر تنها زمین چمن مجموعه ورزشی شهید پاکنژاد برای برگزاری مسابقات در اختیار داریم که همین زمین نیز به هیات فوتبال شهرستان داده نشده است.

وی گفت: هرچند با وجود این کمبودها مسابقات تاکنون به خوبی برگزار شده است ولی قطعاً با تصمیم هیات برای برگزاری مسابقات امسال در تمام رده‌های سنی با توجه به مشکل و ضعف زیرساخت‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی با بیان این که شهرستان یزد تنها یک تیم در لیگ برتر استان دارد، گفت: متاسفانه تاکنون یک ریال کمک به هیات شهرستان نشده و عملاً به ورزش شهرستان بها داده نشده است.

رئیس هیات فوتبال شهرستان ۷۰۰ هزار نفری یزد کمک مسئولان و بخش خصوصی برای توسعه ورزش شهرستان را با توجه به کمبودهای فراوان خواستار شد و گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان شهرستان علاقمند و فعال در رشته فوتبال هستند ولی زیرساخت متناسبی برای این تعداد فوتبالیست در شهرستان نداریم.

تلاش برای احیای فوتبال ۳۰ سال قبل شهر یزد

«حسن دهقانی» دبیر هیات فوتبال شهرستان نیز در این نشست عنوان کرد: متاسفانه عقب‌ماندگی‌های فوتبال شهرستان یزد از این حرف و حدیثها گذشته لذا هدف کلی هیات شهرستان احیای فوتبال شهر یزد است چرا که اگر بتوانیم به فوتبال ۳۰ سال قبل یزد نیز برگردیم، علی‌رغم این برگشت، پیشرفت کرده‌ایم.

این مسئول چالش‌های ایجاد شده و موجود را در حدی ندانست که بتواند مانع رشد هیات فوتبال شهرستان شود.

وی با بیان این که در تمام کمیته‌ها برای فوتبال یزد برنامه‌ داریم، ابراز امیدواری کرد با اهتمام ویژه‌ای که به فوتبال پایه و باشگاهی خواهد شد، در حد شهرستان شاهد پیشرفت این رشته ورزشی باشیم.

دهقانی گفت: خوشبختانه تاکنون برای احیای فوتبال آموزشگاه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته و موفق شدیم در این راستا و پس از ۱۶ سال، مسابقات زیر ۱۲ سال شهرستان را برگزار کنیم.

دبیر هیات فوتبال شهرستان رفع مشکلات زیرساختی این رشته را تنها از عهده اداره کل ورزش و جوانان استان ممکن دانست.

تنها زمین چمن هیات رختکن ندارد

«سید حمیدرضا حیدری» مسئول کمیته مسابقات هیات نیز بیان کرد: ورزش تاثیر به سزایی در پیشگیری از بروز آسیبهای اجتماعی دارد و مسئولان باید به این حوزه اهتمام بیشتری داشته باشند که البته تاکنون نداشته‌اند.

وی با بیان این که تنها زمین چمن در اختیار هیات شهرستان فاقد رختکن است، گفت: البته در همین رابطه حاضر هستیم از کانتینر برای این منظور استفاده کنیم.

حیدری تاکید کرد: امسال در تمام رده‌های سنی مسابقات را برگزار خواهیم کرد و قبل از آنها کلاس‌های آموزشی را برای سرپرستان و مدیران باشگاه‌ها خواهیم داشت هرچند که قاعدتاً با کمبودهای موجود با مشکلات فراوانی مواجه خواهیم شد.

کسب مجوز برخورد با مدارس فوتبال غیرقانونی

«روح الله حسینی مرشدی» مسئول کمیته جوانان هیات هم از پیگیری مشکلات مدارس فوتبال خبر داد و گفت: پارسال ۱۵ مدرسه فوتبال و فوتسال دارای مجوز و از طرف دیگر ۱۶ مدرسه بدون مجوز در شهرستان داشتیم.

وی با بیان این که متاسفانه در استان عزمی برای برخورد با مدارس فوتبال غیرقانونی تاکنون وجود نداشته است، گفت: در همین راستا به دنبال کسب مجوز جهت برخورد با این قبیل مدارس هستیم.

حسینی مرشدی از خانواده‌ها خواست قبل از ثبت‌نام فرزندان خود از طریق هیات فوتبال شهرستان نسبت به اخذ استعلام قانونی بودن مدرسه فوتبال مورد نطر خود اقدام کنند چرا که قطعاً مسئولیت اتفاقات در مدارس فوتبال غیرقانونی برعهده خود خانواده‌هاست.

کارشکنی در مورد برگزاری رقابتهای فوتسال جام رمضان

«سید علی میرعبدالهی» مسئول کمیته فوتسال هیات فوتبال شهرستان هم در این نشست به خبرنگاران گفت: مسابقات جام رمضان شهرستان را با وجود کارشکنی‌های زیاد به نحوی برگزار کردیم که از آن به عنوان فنی‌ترین مسابقات در شهرستان تاکنون یاد شده است.

وی گفت: برنامه‌های متعددی در رده‌های سنی مختلف برای امسال داریم و امیدواریم عمدتاً در نیمه دوم سال شاهد برگزاری انها باشیم.

«ناصر نائبی» مسئول کمیته آموزش هیات نیز با اشاره به برنامه‌های این کمیته، اظهار کرد: در قالب برنامه‌های این کمیته، تغییر در رفتار ورزشکاران، ارتقای مهارتهای ورزشی، ابتکار و ابداع روشهای نوین در سنین مختلف، برگزاری کلاسها و نیازسنجی امر اموزش در شهرستان، شناسایی نخبگان ورزش و صاحب نظران فوتبال در جهت آموزشها و همکاری با سایر کمیته در جهت ارتقای فوتبال شهرستان را دنبال می‌کنیم.

در پایان «رضا مهرانپور» با تقدیم حکمی از سوی رئیس هیات شهرستان به عنوان مسئول روابط عمومی این هیات ورزش معرفی شد.

بخش نظردهی بسته شده است..