امام جمعه یزد:

مسئولان به معیشت جامعه کارگری رسیدگی کنند

امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت حضور کارگران در عرصه تولید گفت: مسئولان باید به معیشت جامعه کارگری رسیدگی کنند.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر اظهار داشت: استکبار جهانی امروز جنگ‌های مختلفی را علیه ما آغاز کرده که یکی از مهمترین این جنگ‌ها، جنگ فرهنگی و اراده‌ای است و می‌خواهد ملت ایران را از مسیری که خدا برای آنها روشن کرده و انقلاب آنها را در این مسیر قرار داده، جدا و از بندگی خدا را به بندگی بندگان ناچیز خدا منتقل کنند.

وی افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب همدلی، برخورد مهربانانه و اکرام مردم توسط مسئولان است و امروز همه باید در این مسیر قدم برداریم و تلاش کنیم توطئه‌های دشمن را با از بین بردن اختلاف بین مردم، قوا و مسئولان، خنثی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه همه باید نیت‌ها را پاک کنیم و برای اعتلای قرآن، کلمه الله و اسلام دست به دست هم دهیم، اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا کشور اسلامی ایران را در مسیر پیشرفت قرار دهیم.

خدمات شهید مطهری برای اسلام و ایران اسلامی غیرقابل انکار است

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز معلم اظهار داشت: شهید مطهری که روز معلم به مناسبت سالروز شهادت وی نامگذاری شده است، مردی با تقوا، شجاع، عالم و پرهیزکار بود و توان این را داشت که مسائل روز را شناسایی کند و کتاب‌ها و سخنرانی‌های خود را بر اساس مسائل روز پیش می‌برد.

وی عنوان کرد: شهید مطهری فردی اسلام شناس و زمان شناس و جریان شناس بود و دشمنان را به خوبی شناخته بود و برای مقابله با آنها طرح می‌داد.

ناصری از شهید مطهری به عنوان فردی با اخلاص و دارای نیت پاک و عارف یاد کرد و گفت: خدمات شهید مطهری برای اسلام و ایران اسلامی غیرقابل انکار و بی‌بدیل بود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد همچنین یادآور شد: شهید مطهری معلمی بود که تمام دغدغه او شناخت اسلام، دفاع از دین و انسانیت، دفاع از خداشناسی و ولایت، دفاع از علم و دانش بود و در همه زمینه‌ها تلاش جدی داشت

وی بیان کرد: اگر معلمان ما به دنبال الگویی تمام عیار در همه زمینه‌ها باشند، شهید مطهری بهترین الگوست و می‌توانند از این شخصیت بزرگ برای نجات جامعه از فساد و بدبختی و بی دینی الگوگیری کنند.

ناصری ادامه داد: یک معلم باید خداشناس و خداترس باشد و معلم نمونه معلمی است که با دلسوزی در مسیر دغدغه‌های پیامبر و ائمه معصومین و بزرگان دین گام بردارد.

معلمان در مسئله تربیت به خواندن و نوشتن اکتفا نکنند

وی تصریح کرد: معلمان ما نباید فقط به مسئله خواندن و نوشتن اکتفا کنند و باید در مسیری قدم بردارند که دانش آموزان آنها افرادی خداشناس، مسلح به دانش روز و متعهد و متفکر تربیت شوند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر معلمان به عنوان مربیان بزرگ جامعه، دین، اسلام و دانش و فکر مردم را تقویت نکنند و آنها را به راه نجات نبرند، به آنها خیانت کرده‌اند.

وی اظهار داشت: هرکسی از دین خود برای استفاده از دنیا کم بگذارد، خداوند او را در مسیری قرار می‌دهد که بسیار متضرر خواهد شد و این مهم در روایات و آیات قرآنی نیز تذکر داده شده است.

ناصری تاکید کرد: معلمان مسئولیت و رسالت مهمی دارند و اگر در انجام رسالت‌های خود کوتاهی کنند، باید در محضر خدا پاسخگو باشند.

دانش افزایی حق مسلم کارگران

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز کارگر نیز اظهار داشت: مسئولان باید در مسائل معیشتی و اصلاح ساختار کاری کارگران تلاش کنند و دانش افزایی و رشد دادن قدرت تفکر و تعقل نیز اقدامات ویژه ای انجام دهند و باید در مسیر دانش افزایی جامعه کارگری قدم بردارند.

وی تاکید کرد: کارگران نیز باید رشد کنند و اگر مسئولان می‌خواهند به کارگران خدمت کنند، نخستین خدمت آنها این است که مهارت‌های کافی به آنها ارائه دهند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..