سرقت بیش از ۱۴ میلیارد ریالی از ۵۶ شهروند یزدی با ترفند ارسال لینک

رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: طی هفت روز گذشته بیش از ۱۴ میلیارد ریال از ۵۶ شهروند یزدی با ترفند ارسال لینک کلاهبرداری شده است.

به گزارش یزدی نیوز، سرهنگ علیرضا ابوطالبی در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: در هفت روز ابتدای سال جاری بیش از ۱۴ میلیارد ریال از حساب ۵۶ نفر از شهروندان یزدی با ترفند ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی (ایتا، بله، سروش، روبیکا و..) و به بهانه دریافت سود سهام عدالت به سرقت رفته است.

وی افزود: شیوه این نوع برداشت غیر مجاز بدین صورت است مجرمان سایبری با ارسال پیامک از طریق خطوط تلفن همراه و با ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان تکمیل فرم واریز سود سهام عدالت، قربانی را به صفحات جعلی هدایت می‌کنند و با هدایت کردن فرد قربانی به درگاه بانکی جعلی با ترفند دریافت پول بسیار ناچیز و انجام فیشینگ اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب انجام می‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان یزد به شهروندان توصیه می‌کند به هیچ وجه روی لینک‌های که توسط پیامک یا در شبکه‌های اجتماعی برای شما ارسال می‌شوند کلیک نکنید و این را هم فراموش نکنید که برای دریافت سود سهام عدالت نیازی به پرداخت وجه نیست و هر گونه پیام با این مضمون جعلی و کلاهبرداری است.

منبع:خبرگزاری فارس

بخش نظردهی بسته شده است..