رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد:

مشارکت مردم بهاباد در پویش «کاشت یک میلیارد درخت»

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد از مشارکت مردم این شهرستان در پویش کاشت یک میلیارد درخت به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد.

مجید طالبی در حاشیه اجرای این طرح  با اشاره به اینکه در اجرای این طرح که گروه‌های مختلف شرکت داشتند، یک هزار اصله درخت زیتون کشت شد.

وی بیان کرد: در اجرای این پویش گروه‌های جهادی شهید ابراهیم هادی و گروه جهادی محبان فاطمه و همچنین بسیجیان پایگاه مقاومت امام رضا(ع) بهاباد و داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد حضور داشتند که یک هزار اصله درخت زیتون به یاد شهدای بهاباد در این پارک غرس شد.

رئیس اداره منابع طبیعی بهاباد با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۵ هزار نهال مثمر زیتون در این شهرستان کاشته می شود، افزود: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت طرحی ضروری برای کشور و حفظ فضای سبز است که بر اساس دستور رئیس جمهور در بازه زمانی چهار ساله در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تحقق طرح «کاشت یک میلیارد درخت» نیازمند استفاده از ظرفیت‌های مردمی هستیم، گفت: اجرای این طرح بدون مشارکت‌ مردم امکان تحقق ندارد.

طالبی با تأکید بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، عنوان کرد: حفظ امنیت غذایی و محیط زیست سالم برای آیندگان یک خط قرمز است که نباید اجازه عبور از این خط قرمز را بدهیم.

در این مراسم شرکت کنندگان یک هزار اصله نهال زیتون را به یاد شهدای شهرستان و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی غرس کردند و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..