۲ مرکز نیکوکاری در بهاباد افتتاح شد

دو مرکز نیکوکاری طی مراسمی با حضور مسئولان امر در بهاباد به بهره برداری رسید.

به گزارش یزدی نیوز، درآئینی به مناسبت اعیاد شعبانیه و۱۴ اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دومرکزنیکوکاری شامل یک مرکز به نام مرکز نیکوکاری حضرت فاطمه الزهرا (س) در روستای کویجان بخش آسفیچ ودیگری مرکز نیکوکاری جوادالائمه در روستای علی آباد بخش مرکزی با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بهاباد و بخشداران بخش آسفیچ وبخش مرکزیذرسما افتتاح شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بهاباد در حاشیه آئین افتتاح این دو مرکز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و۱۴ اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی (ره) وهفته احسان ونیکوکاری با بیان اینکه مردمی کردن فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان بهاباد به عنوان یک امر ضروری دنبال می‌شود اظهارداشت: مهم‌ترین ویژگی مراکز نیکوکاری مدیریت مردمی آن است.

حمید دهقان بهابادی با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری در زمینه کمک به نیازمندان، افزود: با افتتاح این دو مرکز نیکوکاری تعداد مراکز نیکوکاری درسطح شهرستان بهاباد به ۱۳ مرکز نیکوکاری افزایش یافت.

وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری به عنوان بازوی کمیته امداد در تسریع کمک به نیازمندان و باهدف رفع فقر و محرومیت مستضعفان، کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و در اختیار نیازمندان واقعی قرار می‌دهند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بهاباد ادامه داد: مراکز نیکوکاری کارکرد محله محور دارد و در شناسایی فقرا و شناخت محله موفق هستند و از ظرفیت‌های مختلف هر محله در جهت خدمت دادن به فقرا همان محل استفاده می‌کنند.

دهقان مراکز نیکوکاری را حلقه اتصال نیکوکاران با نیازمندان و مددجویان کمیته امداد دانست و افزود: کمیته امداد با هدف واگذاری امور خیریه به عموم مردم و تسریع در رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در درون محله‌ها اقدام به راه اندازی این مراکز کرده است.

وی اظهار کرد: هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری شناسایی نیازمندان و جذب کمک‌های خیران برای این افراد و همچنین واگذاری و سپردن امورات مربوط به مردم به خود مردم است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بهاباد اضافه کرد: این مراکز توسط هیئت عامل شامل معتمدین و خیران اداره می‌شود و کمیته امداد نقش صدور مجوز، نظارت و راهبری را بر عهده دارد و از طریق این مراکز خیران بدون واسطه و به صورت مستقیم به نیازمندان شناسایی شده کمک می‌کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..