نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

طرح پزشک خانواده باید اجرایی شود

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بر لزوم اجرای طرح پزشک خانواده هم در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و هم در شهرهای بزرگ تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوزسید جلیل میرمحمدی در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به ظرفیت های مناسب از نظر فضای فیزیکی و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: در استان یزد این ظرفیت وجود دارد که برنامه پزشک خانواده به طور دقیق و کامل اجرا شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر ادامه داد: اجرای برنامه پزشک خانواده باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و اجرای این طرح در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر ضروری است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس بر برگزاری جلسات منظم با معاونان وزارت بهداشت و همفکری و هماهنگی با وزارتخانه تاکید کرد و افزود: اقدامات انجام شده و مشکلات دانشگاه را به طور مستمر منتقل کنید و برای برطرف شدن آن دفاع لازم را انجام دهید.

میرمحمدی عنوان کرد: در این دولت مجموعه مدیریت وزارت بهداشت به دست نیروهای متعهد و مسلمان سپرده شده و حمایت از اجرای برنامه های مرتبط با سلامت در مجلس شورای اسلامی را از وظایف خود می‌دانم.

وی توصیه کرد: در انتخاب مدیران ملاک انتخاب مدیران متعهد، کارآمد و با نگاه مثبت به روند اجرای دولت باشد و از گرایش های سیاسی پرهیز کنید.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: به صورت تخصصی از عملکرد وزارت بهداشت در مجلس دفاع می‌کنم و نگاه من در حوزه سلامت، به حوزه انتخابیه خود اختصاص ندارد و شما به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در هر کجای استان مشکلی مرتبط با حوزه سلامت داشتید به بنده منتقل کنید و متعهد می شوم از ظرفیت خود در راستای برطرف شدن این مشکلات به منظور بهبود وضعیت سلامت مردم استفاده کنم.

وی با تاکید بر ظرفیت بالای نیروی انسانی در دانشگاه اظهار داشت: مجموعه پرسنل و کادر بهداشتی و درمانی مجربی در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد مشغول به فعالیت هستند و امیدواریم با این پتانسیل دانشگاه روز به روز درجات عالی را کسب کند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..