معاون بهزیستی یزد:

خشونت خانگی در یزد روند رو به تزایدی دارد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد اعلام کرد: خشونت خانگی بویژه کودک آزاری، همسرآزاری، سالمند آزاری و خشونت علیه زنان در یزد روند رو به تزایدی دارد.

«عباس متولّی پور» در دوره‌ی آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در خشونت خانگی و راهکارهای مداخله در آن، گفت: آسیب‌های اجتماعی در استان یزد با توجه به آماری که در حوزه‌های مختلف داریم خشونت آمار بالایی دارد.

وی خشونت را آسیب مهم استان طی سنوات آتی ذکر کرد و افزود: زنگ خطر افزایش خشونت را به صدا در آورده ایم که باید به آن رسیدگی شود.

متولّی با اشاره به بافت فرهنگی مذهبی یزد گفت: طبعاً در بافت فرهنگی مذهبی یزد خشونت نباید باشد اما متأسفانه اغلب افراد تحت خشونت، غیر بومی هستند.

وی افزود: در یزدی ها نیز آسیب اجتماعی و خشونت وجود دارد اما بخش زیادی از خدماتی که ما در این حوزه می دهیم نشان می دهد که افراد غیر بومی و اتباع خارجه خشونت در آن ها زیاد است.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از روابط عمومی بهزیستی یزد، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان در پایان هدف از برگزاری این دوره آموزشی را به روز کردن اطلاعات کارشناسان مراکز آسیب های اجتماعی و اصلاح نحوه مداخله در آسیب عنوان کرد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..