خبر خوب برای ساکنان بافت‌های فرسوده:

اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی برای نوسازی واحد‌های فرسوده

متقاضیان واجد شرایط برای دریافت تسهیلات بازآفرینی شهری می‌توانند به سامانه شرکت بازآفرینی شهری به نشانی facility.udrc.ir مراجعه کنند.

به گزارش یزدی نیوز معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت:طرح بازآفرینی شهری با هدف احیا ء، بهسازی و نوسازی بافت‌های قدیمی، فرسوده و ناکارآمد شهری و توسعه درونی شهر‌ها و ارتقای محیط زندگی شهری چند سالی است که در حال اجرا است.

خسروآبادی افزود: کاهش فقر شهری با رویکرد توانمندسازی ساکنان محدوده‌های هدف و پیشگیری از بازتولید فقر در این محدوده‌ها از رویکرد‌های طرح بازآفرینی شهری است.

وی افزود:بازآفرینی شهری به دنبال ارتقای کیفیت زندگی جامعه با مشارکت شهروندان است وبا گسترش شهر نشینی و افزایش مهاجرت به شهر‌ها شاهد افزایش حاشیه نشینی و سکونت گاه‌های غیررسمی بوده ایم و این موضوع آسیب‌های اجتماعی متعددی را به دنبال داشته است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به آخرین اقداماتی که تا پایان سال ۱۴۰۱ در این خصوص انجام می‌شود گفت: اختصاص ۴۰ میلیارد تومان قیر جهت آسفالت در معابر محلات شهری، ایجاد ردیف اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به اداره کل راه و شهرسازی برای مشارکت با شهرداری‌ها در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، اخذ ۲۰۳۰ فقره تسهیلات جهت اعطای تسهیلات نوسازی مسکن در بافت‌های هدف بازآفرینی شهری از اقداماتی است که در راستای طرح بازآفرینی شهری در استان یزد انجام می‌شود.

خسروآبادی افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان یزد مقرر شد سهمیه قیر در حوزه بازآفرینی شهری به میزانی افزایش پیدا کند که تمام محلاتی که دارای معابر خاکی هستند و در محدوده محلات هدف بازآفرینی قرار گرفته اند تا پایان سال مالی سال ۱۴۰۱ با همکاری شهرداری‌ها آسفالت شوند.

وی ادامه داد: همچنین در این سفر با تغییر در ساختار تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده مقرر شد با هماهنگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد این تسهیلات به بافت‌های تاریخی هم تعمیم پیدا کند.

خسروآبادی گفت:دراین طرح به ازای هر واحد مسکونی که در پروانه ساختمانی قید شده باشد مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات با سود حمایتی اعطا می‌شود وتکمیل اقدامات زیربنایی، تکمیل اقدامات روبنایی شهری و تکمیل و نوسازی مسکن سه محور اصلی مورد توجه در طرح بازآفرینی شهری است.

وی ادامه داد:در اين طرح به واجدان شرايط ساکن در بافت هاي فرسوده و کمتر برخوردارتسهيلاتي جهت احيا ، بهسازي و نوسازي بافت هاي قديمي اعطا مي شود و شهروندان مي توانند با مراجعه به سامانه ارائه تسهيلات بافت فرسوده و ديعه اسکان موقت به نشاني fttps://facility.udrc.ir/login.phpجهت برخورداري از اين تسهيلات استعلام بگيرند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..