اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای ترمیم راه‌های روستایی استان یزد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی استاندار از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری برای ترمیم راه‌های روستایی استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، محمد با بیان اینکه طول راه‌های روستایی آسفالته استان یزد بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر است، گفت: هزینه‌های نگهداری جاری این میزان راه در سال بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است که میزان مجموع اعتبارات جاری استان کمتر از ۱۰ درصد اعتبارات لازم فقط برای نگهداری راه‌های روستایی است.

وی ادامه داد: در سال جاری به دلیل وقوع سیل خسارت‌های فراوانی به راه‌های روستایی استان به ویژه در شهرستان تفت وارد آمد که در همین راستا، استاندار یزد جهت مساعدت برای ترمیم این راه‌ها حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری برای ترمیم راه‌های روستایی آسیب دیده از سیل اختصاص داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با تاکید بر اینکه تفاهم نامه‌های دریافت این اعتبار انجام شده است، تصریح کرد: در روز‌های آینده تامین اعتبار و ساز و کار‌های اجرایی این اقدام را آغاز خواهیم کرد تا بتوانیم به زودی وارد فاز اجرایی ترمیم اساسی راه‌های روستایی استان شویم.

رستگاری تأکید کرد که اگر در ترمیم و نگهداری راه‌های روستایی استان یزد به دنبال تجویز نسخه شفا بخشی هستیم باید پیگیر دریافت ۲ درصد بهره مالکانه معادن باشیم.

وی افزود: با توجه به معدنی بودن استان یزد و اینکه بخش قابل توجهی از تردد راه‌های روستا‌های استان متعلق به کامیون‌های معادن است باید پیگیر دریافت این مبلغ از معادن بود که به صراحت در قانون نیز ذکر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد خاطرنشان ساخت: مباحث پیگیری مربوط به دریافت این مبلغ از سوی استاندار یزد در حال انجام است و امیدواریم به زودی اقدامات خوبی را در این زمینه در سطح استان شاهد باشیم.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..