دانشگاه جامع علمی کاربردی و مرکز اسناد یزد تفاهم نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و مرکز اسناد و کتابخانه ملی یزد در راستای بهره‌مندی متقابل از توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

این تفاهم‌نامه که در چهار ماده و در دو نسخه تهیه و به امضاء طرفین رسید، اهداف دیگری مانند بهره‌مندی متقابل در ایجاد و توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات علمی و فرهنگی فیمابین، ایجاد بانک اطلاعاتی مورد نیاز در حوزه‌های تخصصی و نمایه‌سازی مستندات علمی مورد نظر کتابخانه در بانک اطلاعاتی با قابلیت امکان جستجو را نیز دنبال می‌کند.

اجرای فرآیند شناسایی و تحلیل دادگان علمی در حوزه تخصصی و نمایه‌سازی اطلاعات و اسناد کتابخانه با قابلیت اعمال سطوح دسترسی برای مخاطبان از دیگر تعهدات ذکر شده در این تفاهم نامه است.

«عباسعلی جعفری» دیروز سه‌شنبه در نشست انعقاد این تفاهم‌نامه ضمن تبریک فرا رسیدن شانزدهم آذر روز دانشجو، گفت: شانزدهم آذر نماد استکبارستیزی است که با شهادت سه دانشجو ایرانی در سال ۱۳۳۲ در اعتراض به سفر معاون رییس جمهور آمریکا از درون دانشگاه در کشور جرقه زد و روز دانشجو شکل گرفت و به سهم خود این روز را به دانشجویان گرامی و همچنین جامعه دانشگاهیان استان و مخصوصا خانوده بزرگ علمی کاربردی در استان یزد تبریک می‌گویم.

وی با بیان این که دانشجویان به عنوان قشر آگاه و پیشگام جامعه نقش مهمی همه ابعاد جامعه داشته‌اند، خاطرنشان کرد: دانشجو همیشه تاثیرگذار بوده، از سال ۱۳۳۲ تا انقلاب اسلامی، در هشت سال دفاع مقدس نیز رشادت های دانشجو چشم گیر بود، در دوران سازندگی و هم اکنون دوران تحصیل و فراگیری دانش کسب موفقیتهای علمی جهانی نیز نقش آنان بسیار موثر بوده است.

جعفری در ادامه با اشاره به اهداف و رسالت های دانشگاه علمی کاربردی، گفت: یکی از رویکردها و اهداف دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروی انسانی ماهر از طریق اجرای دوره‌های کوتاه مدت متناسب با نیاز کار است که باتوجه به انعطاف پذیری دانشگاه و ارتباط با بازار کار و بخش خصوصی ما میتوانیم محور توسعه اشتغال‌آفرین در استان یزد باشیم.

وی تصریح کرد: این واحد استانی به‌عنوان یکی از ارکان توسعه آموزش‌های مهارتی در استان مشغول به فعالیت است که خوشبختانه توانسته در اجرای رسالت اصلی خود تا حدود زیادی موفق باشد.

این مسئول افزود: از ابتدای تاسیس دانشگاه علمی کاربردی استان یزد تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر دانش آموخته روانه بازار کار شدند که با توجه به رشته و مهارتی که کسب کردند توانستند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در استان داشته باشند و هم اکنون نیز واحد استانی یزد با هشت مرکز فعال و سه هزار و ۵۰۰ دانشجو مشغول فعالیت است.

«سعید زارع» رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان هم در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو به جامعه دانشگاهی استان یزد و به ویژه دانشجویان و مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: به منظور تقویت همکاری، توان‌افزایی سازمانی، دسترسی و برخورداری از امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل علمی و تخصصی بین دو مجموعه تفاهم‌نامه‌ای تدوین شده است که با انعقاد آن می‌توانیم زمینه های همکاری را گسترش دهیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..