فرمانده انتظامی یزد خبر داد

اجرای طرح تشدید برخورد با افراد خارجی غیرمجاز

فرمانده انتظامی استان یزد ساماندهی شهروندان خارجی را اولویت کار پلیس یزد خواند و اعلام کرد: بر همین اساس طرح تشدید برخورد با افراد خارجی غیر مجاز در دستور کار قرار گرفته است.

سردار «عباسعلی بهدانی فر» در دیدار با مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد،ضمن اعلام این خبر، از تلاش های اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان در زمینه ساماندهی و ارائه خدمات مطلوب به مهاجرین نیز قدردانی و اظهار کرد: ارتقای امنیت اجتماعی و ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت اجتماعی و اقتصادی در اقصی نقاط استان از ماموریت‌های پلیس است.

«ابوالفضل خوشنویس» مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان نیز در این دیدار با قدردانی از عملکرد سازنده نیروی انتظامی درخصوص مسائل مرتبط با اتباع خارجی، گفت: فراجا استان همواره تعامل خوب و مطلوبی با این اداره در زمینه ساماندهی اتباع خارجی به ویژه دستگیری و طرد افراد غیرمجاز داشته است.

وی در ادامه بر ضرورت توجه بیشتر به کاهش جرائم اجتماعی اتباع بیگانه تأکید و ابراز کرد: تامین امنیت و تحکیم نظم و اجرای قانون از مهمترین ارکان ثبات و سلامت یک نظام اجتماعی و سیاسی است و نقش نهادهای تامین کننده مانند نیروی انتظامی در این خصوص به اندازه‌ای است که بدون وجود آن، بقای جامعه سالم ممکن نخواهد بود.

گفتنی است؛ امروز چهارشنبه نهم آذرماه «کورین فلایشر» مدیر منطقه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقا سازمان برنامه جهانی غذا به همراه «نگار گرامی» نماینده دفتر نمایندگی برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران، از مهمانشهر تفت و همچنین از مدرسه دخترانه و کارگاه تولیدی کیف و چرم که زمینه اشتغال زنان سرپرست خانوار ساکن در مهمانشهرها را فراهم کرده بازدید کرد.

 

به گفته‌ی «ابوالفضل خوشنویس» مدیر کل امور اتباع استان، یکی از اهداف سفر مدیر منطقه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقا سازمان برنامه جهانی غذا به استان، بررسی روند اجرایی فعالیت های صورت گرفته در حوزه معیشت پناهندگان است.
وی با بیان این که در استان سه مهمانشهر در شهرستانهای تفت،اردکان و میبد احداث شده که مهاجرین در این مهمانشهرها اسکان داده شده و خدمات دریافت می کنند، نیاز سنجی و ارزیابی چگونگی افزایش خدمات و کمک ها به حوزه اتباع و پناهندگان مقیم استان یزد از محل اعتبارات سازمان های بین الملل را از دیگر اهداف این سفر برشمرد.

بخش نظردهی بسته شده است..