امام جمعه یزد در جمع فرماندهان سپاه و ارتش یزد و اصفهان:

اقتدار کشور به عنوان امانت الهی باید صیانت شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه نظام اسلامی و اقتدار کشور یک امانت الهی است، گفت: نیروهای مسلح باید از این امانات صیانت کنند.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در جلسه مشترک ائمه جمعه استان یزد و فرماندهان سپاه و ارتش استان‌های یزد و اصفهان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار کرد: قرآن در چند آیه در مورد امانات الهی بحث می‌کند و به حفظ و رعایت و رد کردن آن به اهلش تاکید کرده است.

وی عنوان کرد: از آنجا که کلمه امانات جمع است، فقط امانات مادی محسوب نمی‌شود و فرزندان، احکام شرع، نظام اسلامی، ولایت، اهل بیت(ع) و قرآن، همه امانات الهی به شمار می روند.

ناصری ادامه داد: تکلیف و وظیفه‌ای که ما در برابر هر کدام از این امانات بر عهده داریم، سنگین است و همه باید در حفظ و رعایت و اصلاح و رد کردن آن به اهلش وظیفه داریم.

امام جمعه یزد یادآور شد: در دوران انقلاب اسلامی، بسیاری از مردم به ویژه شهدا، این امانات الهی را حفظ کردند و انقلاب اسلامی به عنوان امانت آنها، چهار دهه حفظ شده و اکنون نیز باید با امانتداری آن را حفظ کنیم.

وی با بیان این که حرم اهل بیت(ع) نیز از امانات الهی است، اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهترین امانتدار در این زمینه بود و تا پای جان از این امانت حفظ و حراست کرد.

ناصری تاکید کرد: اکنون نیز دورانی است که برای این امانات الهی نقشه کشیده‌اند و می خواهند کودکان، نوجوانان، جوانان، خانواده، کشور، استقلال، آزادی و اقتدار را به عنوان امانات الهی از ما بگیرند بنابراین همه در برابر حفظ این تکالیف وظیفه داریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم هر کجا که دارند به دین ما لطمه می زنند، بایستیم و از مردم و انقلاب و ارزش‌های نظام به ویژه اقتدار کشور حفاظت و صیانت کنیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ اقتدار کشور ادامه داد: در هر زمان به محض اینکه اقتدار کشور دچار کوچکترین خدشه شده، غربی ها به سرعت مواضع خود را نشان می‌دهند و سریع دست خود را رو می کنند.

ناصری با تاکید بر اینکه دشمن ما بسیار مکار است و برای فریب افکار عمومی هزینه‌های هنگفتی می‌کند، اظهار کرد: نیروهای مسلح باید در این زمینه هوشیار باشند و با دقت و تیزبینی اجازه ندهند دشمن به اهداف خود دست پیدا کند.

نیازمند انقلاب در فضای مجازی هستیم

امیر سرتیپ دوم «علیرضا انگیزه» فرمانده پایگاه شهید بابایی اصفهان نیز در این مراسم با بیان این که استکبار جهانی در طول چهار دهه تمام توان خود را به کار گرفت تا انقلاب اسلامی را شکست دهد، اظهار کرد: باید خود را مقتدرتر و قوی‌تر کنیم و جوانان را در برابر این هجمه ها آگاه کنیم.

وی با بیان اینکه امروز نیازمند یک انقلاب در فضای مجازی هستیم، افزود: این انقلاب با حذف و فیلتر امکان پذیر نیست بلکه با آگاه سازی و مدیریت و نظارت امکان پذیر است.

امیر «علی حدادی سامانی» فرمانده منطقه پدافند شهید نصر اصفهانی نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز لازم است دستاوردهای ارتش در بازسازی، تقویت و سازندگی کشور برای همگان تبیین شود.

وی عنوان کرد: ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح اکنون به نقطه بازدارندگی رسیده و مدتهاست که دیگر از دشمنانمان صحبتی از حمله نظامی نمی شنویم زیرا نیروهای مسلح اولا در برابر دشمنان خواهند ایستاد و ثانیا یقه آنها را رها نخواهد کرد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..