رشد ۳۲ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد واحد یزد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحدیزد با اشاره به رشد ۳۲ درصدی جذب دانشجو در این واحد، گفت: بیش از چهار هزار دانشجوی جدید در این دانشگاه ثبت‌نام کردند.

«ابوالفضل صادقیان» با تأکید بر افزایش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی یزد، اظهار کرد: جلب اعتماد مردم، توجه به مسئله پوشش، عفاف، حجاب و حفظ شأن دانشجو از اصلی ترین دلایل این امر است.

وی تصریح کرد: تغییر رویکردهای دانشگاه آزاد یزد به سمت دانشگاه کارآفرین در کنار علم آموزی، رغبت خانواده ها را برای حضور فرزندانشان در این مجموعه فرهنگی و آموزشی چندین برابر کرده است.

معاون دانشگاه آزاد یزد خاطرنشان کرد: این دانشگاه با دارا بودن امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی ، در مقایسه با سایر مراکز و مؤسسات آموزش عالی استان یزد، بی رقیب است.

وی در ادامه با اشاره به جذب بی سابقه دانشجو جهت سال جدید تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اظهار کرد: مهر امسال تعداد ۴ هزار و ۱۰۰دانشجوی جدید در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری تخصصی و حرفه ای براساس سوابق تحصیلی و با آزمون در این دانشگاه انتخاب واحد داشته‌اند که این تعداد در مقایسه با مهر سال گذشته رشد ۳۲ درصدی داشته است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد یزد در ادامه بارزترین فعالیتهای این واحد دانشگاهی را در جهت افزایش جذب دانشجو در ترم جاری را اینگونه تشریح کرد: تشکیل کمیته تخصصی جذب دانشجو با حضور استادان و کارکنان مجرب، توزیع بیش از ۵ هزار تراکت در آزمون‌های مختلف سراسری ۱۴۰۰، ساخت تیزرهای تبلیغاتی با موضوع معرفی دانشگاه و رشته‌های جدید در فضاهای مجازی و از طریق صدا و سیمای مرکز استان، ارسال پیام انبوه استانی به جامعه هدف، تماس تلفنی و پاسخگویی شبانه روزی همکاران، از طریق شماره تلفن‌های اعلام شده برای راهنمایی داوطلبان بخشی از اقدامات انجام شده این دانشگاه برای معرفی ظرفیت‌ها و رشته‌های مختلف تحصیلی در راستای جذب دانشجو بوده است.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد یزد با قدردانی از همکارانی که در جذب دانشجو فعالیت داشته اند اضافه کرد: دعوت به پذیرش دانشجویان قبولی ۱۴۰۰ و همچنین دعوت به بازگشت به تحصیل دانشجویان قبولی در سالهای گذشته این واحد دانشگاهی، ایجاد مرکز مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته رایگان در دانشگاه ، هدایت تحصیلی و ثبت‌نام علاقه‌مندان به تحصیل از مهمترین و شاخص ترین فعالیت‌های این دانشگاه برای جذب دانشجو در سال تحصیلی جدید بوده است.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد یزد، دکترصادقیان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در حال حاضر با درجه جامع، دارای ۱۶۹ رشته گرایش تحصیلی در مقاطع مختلف است که از این تعداد، ۷۵رشته گرایش در مقاطع دکتری تخصصی و حرفه ای و کارشناسی ارشد و ۱۱۶رشته گرایش در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..