امام جمعه یزد:

حربه‌ دشمن تضعیف روحیه مردم است

امام جمعه یزد گفت: حربه های دشمن در طول بیش از ۴۰ سال که از انقلاب اسلامی می گذرد همواره تضعیف روحیه مردم بوده است.

آیت الله «محمدرضا ناصری» به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار با مسئولان و کارکنان نیروی انتظامی استان با اشاره به حوادث اخیر اظهار کرد: این جنگ، یک جنگ تمام عیار است که علیه ما شروع شده و آمریکا و غرب همواره با امید رسیدن به همچنین روزهایی تلاش کردند.

وی افزود: حرکت و اقدامات نیروی انتظامی در جهت مقابله با بی نظمی و آشوب، بسیار بزرگ بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی تمام موارد مورد نیاز در زمینه اغتشاشات اخیر را به خوبی و زیبایی تبیین کردند.

امام جمعه یزد ادامه داد: عصر حاضر، عصر جنگ است ، جنگ نرم و جنگ رسانه ای که دشمن در این زمینه حربه های مختلفی را به کار می گیرد تا به اهداف خود دست یابد.

وی افزود: دشمن برای تقویت روحیه جنود و سربازان خود، از حربه تبلیغاتی و جنگ رسانه ای استفاده می کند و با هجم زیادی از شایعات و اخبار دروغ سعی در تضعیف روحیه مردم دارد.

ناصری آموزش و آگاهی بخشی در زمینه رسانه و فضای مجازی را بسیار مهم دانست و گفت: فریب ها و ترفندهای دشمن در جنگ رسانه ای را باید شناخت و با افزایش آگاهی در این زمینه روحیه خود را حفظ کنیم و ناامید نشویم.

وی افزود: با شناخت تاریخ انقلاب اسلامی، شهدا، دستاوردهای انقلاب، تحریم های اعمال شده از سوی غرب و …. مردم می توانند روحیه امیدواری را در خود تقویت کنند و بدانند حربه های دشمن در طول بیش از۴۰ سال که از انقلاب اسلامی میگذرد همواره تضعیف روحیه مردم بوده است.

امام جمعه یزد با اشاره به درک حقیقت درونی هر فرد و توکل به خدا اظهار کرد: اگر هر فرد به شناخت درونی خود برسد و بر خدا توکل کند و بداند که خداوند همواره محافظ این ملت است، هیچگاه ناامید نمی شوند.

وی افزود: باید ترفند مقابله با دشمن را در جنگ نوین شناخت و با تدبیر و تدبر و رسیدن به آگاهی نقشه های دشمن را نقش برآب کرد.

ناصری با اشاره به شعارهای سر داده شده در حوادث اخیر تصریح کرد: شعارهای مختلفی در حادثه اخیر سر داده شد و مردم باید بدانند که هدف پنهان شده در اینگونه شعارها چه است.

وی داشتن ساختار در فضای مجازی برای مقابله با دشمن را یکی از الزامات در جنگ رسانه ای دانست و گفت: در جنگ رسانه ای و فضای مجازی در برابر دشمنان، عملکرد خوبی نداشتیم و اقدامات وحشیانه غرب را تا کنون به خوبی رسانه ای نکردیم.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه یزد در پایان افزود: این نظام یک نظام الهی است و بر پایه و اساس دین خدا بنیانگذاری شده بنابراین خداوند همواره پشت این نظام است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..