رئیس دادگستری یزد در جمع بازداشت‌شدگان حوادث اخیر:

جوانان در مقابل فضاسازی رسانه‌ای دشمن هوشیار باشند

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه دشمن از طریق فضای مجازی احساسات پاک جوانان کشور را به بازی گرفته است، گفت: نوجوانان و جوانان نباید تحت تاثیر فضاسازی رسانه ای دشمنان این مرز و بوم قرار گیرند.

«غلامعلی دهشیری» در بازدید از بند بازداشتی های حوادث اخیر گفت: دشمن، دشمن است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به این نظام استفاده و اکنون نیز با سوء استفاده از فوت مهسا امینی به دنبال ضربه به نظام و تجزیه ایران به قومیت های مختلف است.

وی اجرای مدل سوریه و ایجاد آشوب و هرج و مرج و ناامنی را از اهداف دشمن برشمرد و اظهار کرد: نوجوانان وجوانان باید هوشیار باشند و بدانند که دود هرگونه هرج و مرج طلبی اول به چشم خود و خانواده های آنان و سپس جامعه می رود.

دهشیری با اشاره به تأثیر فضای مجازی بر روح و روان نوجوانان و جوانان، تصریح کرد: عده ای معلوم الحال تلاش می کنند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اهداف شوم خود را دنبال کنند.

وی به موضع گیری های برخی از چهره ها و شخصیت ها در حوادث اخیر اشاره و بیان کرد: نوجوانان و جوانان باید در انتخاب الگوهای خود دقت کنند چرا که تاریخ این کشور شاهد رشادت ها و نام آوری جوانان و بزرگان بسیاری بوده که تا ابد در تاریخ ماندگار خواهند بود.

دهشیری بر اهتمام جوانان به مطالعه و تفکر در تاریخ انقلاب ، کشور و زندگینامه شهدا تاکید کرد و گفت: بررسی اغتشاشات صورت گرفته نشان از تغییر در ماهیت و برنامه های دشمنان برای ضربه به این نظام و انقلاب دارد.

وی تصریح کرد: در سال ۷۸، فتنه با رمز فرهنگی آغاز شد، در سال ۸۸ پس از انتخابات و با رمز قدرت سیاسی شکل گرفت، در سال ۹۸ این فتنه با رمز اقتصادی و ناشی از گرانی بنزین بود و در ادامه همه به اغتشاش رسید، اما در سال ۱۴۰۱ از همان ابتدا اعتراض‌ها به شکل اغتشاش و در قالب تخریب اموال عمومی و خصوصی به بهانه فوت «مهسا امینی» و شفاف با طرح موضوع حجاب و با نشانه گرفتن آرمان‌های بنیادین این انقلاب در دستور کار قرار داشت.

رئیس کل دادگستری استان گفت: در گذشته اغتشاشات از کف خیابان شروع و به فضای رسانه ها کشیده می شد اما اکنون از فضای مجازی شروع و به فضای حقیقی کشیده شده است.

وی با بیان اینکه علیرغم وجود کاستی ها و مشکلات در درون کشور باید روحیه پیشرفت و امید را در جامعه تقویت کرد، افزود: باید فضای نقد و انتقاد در جامعه فراهم شود و در این مسیر دانشگاه ها باید پرچمدار جریان نقد آزاد، منصفانه همراه با ارائه راهکار باشند.

دهشیری افزود: در سایه انتقاد و اعتراض و تضارب آرا جامعه پیشرفت می کند و باید این فضا در جامعه مهیا شود اما قطعا اغتشاش و آشوب به جز ضرر و زیان دستاوردی برای هیچکس نخواهد داشت و دشمن و مزدوران آن ها بدانند همانند دفعات قبل، توطئه آنان با حضور و خروش جمعیت میلیونی مردم خنثی شده و خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان در پایان تاکید کرد: در حوادث اخیر با تلاش دادستان و قضات دادسرا پایش تعداد اندک بازداشت شدگان صورت گرفت اما قطعاً با سرشاخه‌ها و کسانی که از روی عمد دنبال اختلال در نظم و بر هم زدن امنیت کشور و تخریب اموال عمومی و خصوصی هستند برخورد مقتضی و بازدارنده خواهد شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..