تعطیلی یک واحد تولیدی در میبد

یک واحد تولیدی به دلیل تامین نشدن مواد اولیه و سرمایه در گردش تعطیل شد.

به گزارش یزدی نیوز، اولین کارخانه تولید کیسه‌های جامبو بگ در استان یزد که در میبد مستقر بوده و تولید‌های آن در بسته بندی مواد معدنی، سیمان و لعاب کاربرد دارد، پس از سه سال به دلیل عدم تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش تعطیل شد.

مدیرعامل کارخانه کسری پلیمر میبد گفت: این کارخانه در سال ۱۳۹۸ با ۷۰ میلیارد تومان سرمایه و ظرفیت تولید ۳۰۰ تن در ماه راه اندازی شده و ۱۳۰ نفر نیز در آن مشغول به کار بوده که ۸۰ تن از آنان سرپرست خانوار هستند.

حمید فقیه افزود: این کارخانه به دلیل همراهی نکردن بانک‌ها در ارائه تسهیلات برای تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش، تعطیل شده و کارگران بلاتکلیف هستند. عدم ارائه تسهیلات سبب شده تا نتوانیم حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت و همچنین مواد اولیه لازم را تامین کنیم.

وی تأکید کرد که با تسهیلات ۱۲ میلیارد تومانی می‌توانیم این کارخانه را بار دیگر به چرخه تولید بازگردانده و کارگران از بیکاری نجات یابند.

فقیه اظهار داشت: کارخانه کسری پلیمر قادر است در سال بیش از سه هزار تن کسیه جامبو بگ تولید کند که درصورت راه اندازی مجدد هفت هزار دلار صرفه جویی ارزی در سال به همراه خواهد داشت.

فرماندار میبد گفت:در کمیسیون کارگری شهرستان میبد مشکل کمبود نقدینگی این واحد تولیدی بررسی شد.
سجادی پور با اشاره به اینکه خوشبختانه این واحد مشکل بازار ندارد و فقط مشکل آن کمبود نقدینگی برای خرید مواد اولیه است، افزود: برای تامین نقدینگی این واحد مقرر شد که بانک صادرات وام واحد را امهال کند و بانک‌های ملی حدود سه میلیارد تومان و بانک سپه ده میلیارد تومان تسهیلات به این واحد اختصاص دهند.
وی ابراز امیدواری کرد:تا یک یا دو هفته آینده تسهیلات در اختیار واحد قرار گیرد و واحدبا تمام ظرفیت به کار خود ادامه دهد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..