نگهداری از ۱۳۹ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در ۱۳ خانه غیردولتی یزد

مدیر کل بهزیستی استان یزد اعلام کرد: تعداد ۱۳ خانه‌ی غیردولتی و یک مرکز دولتی در قالب شیرخوارگاه تحت نظارت بهزیستی از ۱۳۹ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان نگهداری می‌کنند.

«رضا ابهت» در مجمع مشورتی حوزه‌ی شبه خانواده بهزیستی که با حضور کارشناسان بهزیستی کشور به صورت مجازی برگزار شد، گفت: تعداد ۱۶ مرکز مثبت زندگی نیز در رابطه با فرزندان تحت مراقبت در خانواده ارائه خدمت می‌دهند.

وی تعداد فرزندان امداد بگیر یا تحت مراقبت در خانواده را ۲۷۷ نفر ذکر کرد و گفت: در شش ماهه ی اول سال جاری تعداد ۲۹ فرزند بازپیوند به والدین و بستگان مؤثر شده‌اند و چهار فرزند به زندگی مستقل و ازدواج راه یافتند.

مدیر کل بهزیستی استان در خصوص کودکان واگذار شده به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی، اظهار کرد: در شش ماهه‌ی اول سال جاری با طی مراحل قانونی تعداد هشت کودک به فرزندخواندگی سپرده شده‌اند.

وی با اشاره به طرح‌های بهزیستی در حوزه‌ی شبه خانواده طی شش ماهه‌ی اول سال جاری گفت: پایش پرونده‌های فرزندان تحت مراقبت در خانه‌ها و همچنین شیرخوارگاه به صورت تیمی، اجرای طرح ساماندهی و اصلاح و به روز رسانی اطلاعات فرزندان تحت مراقبت مقیم خانه‌ها در سامانه ارمغان، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه تیم مراقبت در خانه‌ها، مددکاران مراکز مثبت زندگی و کارشناسان شبه خانواده شهرستان‌ها، آگاه‌سازی جهت آشنایی مدیران ارشد استانی و مقامات قضایی استان با مشکلات فرزندان و ارائه راهکارهای تسهیل‌گر به بهزیستی، بازدید از خانه‌ها و مراکز مثبت زندگی و بررسی مشکلات در قالب یک برنامه مدوّن طبق دستورالعمل برخی از اقدامات صورت گرفته طی این مدّت است.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی بهزیستی یزد، در مجمع مشورتی شبه خانواده ی بهزیستی دو نفر از مدیران عامل خانه کودکان و نوجوانان و نماینده مراکز مثبت استان و نماینده ی کارشناسان شبه خانواده ی بهزیستی استان نیز حضور داشتند که به بیان گزارش و چالش های موجود در این حوزه و پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت خدمات پرداختند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..