توصیه‌های هلال احمر یزد در مورد داروی زائران اربعین

زائرانی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند و در ایام اربعین حسینی عازم کشور عراق هستند، حتما نسخه پزشک و دو برابر نیاز دارویی خود را در مدت زمان سفر به همراه داشته باشند.

«محمد مهدی اقبالی» مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر یزد در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تاکید براینکه حمل داروهایی که از نظر دولت عراق جنبه مخدر دارد، در سفر به این کشور ممنوع است، افزود: زائرانی که از داروهای اعصاب و روان به‌عنوان داروهای کنترلی استفاده می‌کنند، حتما برای حمل داروهای مورد نیاز خود در سفر به عراق، نسخه پزشک همراه داشته باشند تا در صورت کنترل ماموران در گیت‌های ورودی به این کشور با مشکلی مواجه نشوند.

وی داروهای ممنوعه را شامل داروهای حاوی مورفین، متادون، دیازپام، استامینوفن کدئین، ترامادول، هیدروکدون بی تارتارات، هیدرومورفون، مپریدین هیدروکلراید و نظیر این داروها عنوان و گفت: ممکن است برخی داروهای تخصصی و مورد نیاز زائران در مراکز درمانی و دارویی هلال‌احمر مستقر در مسیر اربعین و پایانه های مرزی موجود نباشد بنابراین لازم است که زائران مصرف کننده داروهای خاص، دو برابر نیاز دارویی خود در مدت زمان سفر به همراه داشته باشند.

اقبالی در پایان افزود: هلال‌ احمر بر اساس تجارب سال‌های گذشته، ۳۰۰ قلم دارو که احتمالا مورد نیاز زائران اربعین حسینی در طول این راهپیمایی باشد، به عراق منتقل کرده است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..