حمایت مالی ۷.۵ میلیارد تومانی صندوق هنر از هنرمندان یزدی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عضویت یک‌هزار و ۸۳۸ هنرمند و فعال فرهنگی، رسانه‌ای و قرآنی از استان یزد در صندوق هنر، اعلام کرد: در مجموع طی یکسال گذشته بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان حمایت مالی دریافت کرده‌اند.

«احسان عابدی» با اشاره به نقش حمایتی صندوق هنر اظهار کرد: بیمه تامین اجتماعی هنرمندان، بیمه تکمیلی و تسهیلات تخصیصی از جمله مزایای حمایتی صندوق هنر برای هنرمندان است که با پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده و تشکیل کارگروه ویژه در اداره کل، رسیدگی به پرونده شتاب بیشتری گرفته و از ابتدای سال تاکنون ۲۵۶ نفر از فعالان فرهنگی و قرآنی و هنرمندان یزدی به عضویت صندوق درآمده‌اند که بخشی از این افراد عضویت جدید و بخشی نیز تمدید عضویت قبلی است که پس از چندماه وقفه انجام شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان گفت: در حال حاضر یک‌هزار و ۸۳۸ هنرمند و فعال فرهنگی، رسانه‌ای و قرآنی از استان یزد عضو صندوق هنر هستند که در مجموع در یک سال گذشته بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان حمایت مالی دریافت کرده‌اند.

عابدی با اشاره به تشکیل کارگروه ارزیابی شرایط متقاضیان عضویت و تمدید عضویت در صندوق اعتباری هنر در اداره کل، ابراز امیدواری کرد که در رسیدگی به درخواست‌های عضویت جدید سرعت داده شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان گفت: با توجه به ثبت‌نام بیمه تکمیلی در مهرماه سال‌جاری آن دسته از اعضا که متقاضی ثبت‌نام بیمه تکمیلی هستند باید تمدید عضویت خود را در اسرع وقت انجام دهند تا بتوانند از مزایای بیمه تکمیلی استفاده‌ کنند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..