برگزاری کارگاه مستندسازی با موبایل در یزد

کارگاه دو روزه مستندسازی با تلفن همراه در حوزه هنری یزد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز، کارگاه تخصصی مستندسازی با موبایل با حضور روح‌الله رفیعی مستندساز و جمعی از هنرجویان و علاقه‌مندان به مستند در حوزه هنری یزد برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه هنرجویان مهارت‌های پیدا کردن پیام، معنا و نشانه، مهارت‌های زبان بدن، زبان تصویر، قالب‌های تصویری، فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی مقدماتی را فراگرفته و به صورت عملی در موضوعات مختلف دست به تولید اثر زدند.

روح‌الله رفیعی در این کارگاه با اشاره به اهمیت مستند گفت: مستند می‌تواند بر امروز و فردای جامعه تأثیرگذار باشد.

وی افزود: با ظهور دوربین‌های موبایل و در دسترس عموم بودن این فن‌آوری، امروزه مستندسازی و ثبت وقایع به سختی گذشته نیست بلکه هر فردی با اندک دانشی می‌تواند این محتوا را تولید کند.

این مستندساز ادامه داد: با آموزش و تربیت علاقه‌مندان حوزه مستندسازی با موبایل می‌توان در مواجهه با مسائل، بحران‌ها و اتفاقات مختلف، تصاویر با کیفیت و استاندارد ثبت و آثار مؤثر و ارزشمندی را تولید کرد.

رفیعی با اشاره به ویژگی‌های یک مستندساز موبایل گفت: مستندساز موبایل باید بداند در کجا از موبایل استفاده کند، ما هر جایی اجازه استفاده از تصویر موبایل نداریم. ما قرار نیست با تصویربرداری با موبایل مچ‌گیری کنیم؛ بلکه باید معضلات و مشکلات جامعه را به نحوی به تصویر بکشیم که آبروی افراد و حریم خصوصی آنان حفظ شود و بتوانیم مصلحانی برای جامعه باشیم.

این کارگاه آموزشی با همکاری حوزه هنری استان یزد، انجمن سواد رسانه‌ای طلاب و مؤسسه رسانه‌ای استاد محمدحسین فرج‌نژاد برگزار شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..