یزد، میزبان مسابقات بین المللی تک تیراندازی ۲۰۲۲

معاون تربیت و آموزش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری مسابقات بین المللی تک تیراندازی ۲۰۲۲ به میزبانی یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، سردار عبدالله روستایی گفت: در این دوره از مسابقات، نفرات و تیم‌های برتر از چند کشور دنیا از جمله روسیه، چین، بلاروس، ازبکستان، آذربایجان، زیمباوه و دو تیم برتر نیروی زمینی سپاه به نمایندگی از نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهند داشت.

وی با اشاره به قدمت مسابقات افزود: ابداع کننده این رقابت‌ها کشور روسیه بود که امسال قرار است این مسابقات در آموزشگاه شهیدصدوقی یزد برگزار شود.

معاون تربیت و آموزش نیروی زمینی سپاه با اشاره به برگزاری مسابقات بین المللی تک تیراندازی ۲۰۲۲ در یزد اظهار داشت: نظامیان منتخب شرکت کننده در این مسابقات که در چارچوب مسابقات بین المللی نظامیان ۲۰۲۲ روسیه دنبال می‌شود، به مدت ۹ روز به رقابت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: این مسابقات روز جمعه ۲۸ مردادماه افتتاح شده و در روز پنجم شهریورماه به پایان می‌رسد.

مسئول برگزاری این مسابقات تصریح کرد: نفرات و تیم‌های برتر این رقابت بین المللی با احتساب مجموع امتیازات کسب شده از مراحل و بخش‌های بیست و سه گانه مسابقات شناسایی و معرفی خواهند شد.

روستایی افزایش صلح و دوستی و همکاری بین کشور‌ها و تعامل برای انتقال تجربیات نظامی را از جمله اهداف برپایی مسابقات عنوان کرد و گفت: برپایی این مسابقات بین المللی به ابتکار روسیه از سال ۲۰۱۵، توانسته است تأثیر خوبی در آموزش‌های نیرو‌های مسلح، توسعه زیرساخت‌های آموزشی، آشنایی با روش‌های مختلف آموزشی و در نهایت آشنا ساختن کارکنان نیرو‌های مسلح با آخرین دستاورد‌های حوزه آموزشی داشته باشد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..