نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

انتقاد از بی‌برنامگی مدیریت پساب و بلاتکلیفی منطقه ویژه اقتصادی

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: برای مدیریت فضای سبز از آب شرب استفاده می‌شود در حالی که پساب فاضلاب شهر به حال خود رها شده و هیچ مدیریتی برای آن انجام نشده است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدصالح جوکار، در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد با اشاره به اینکه توزیع کمّی آب را به صورت متعادل نداریم و مجتمع‌های مسکونی و تکی در حال استفاده از پمپ آب هستند که مشکلات دیگری مثل افزایش مصرف آب و ایجاد مشکل برای همسایگان دارد، اظهار داشت: اگر همین فشار متعادل آب در محلات مختلف شهر رعایت شود، بهتر می‌توان آن مدیریت کرد.

وی در مورد استفاده از سایه‌بان کولر بیان کرد: مردم حاضر به خرید سایه‌بان کولر هستند اما در این راستا شرکت‌های تولید کننده خواستار تسهیلاتی هستند تا بتوانند آن را به صورت قسطی در اختیار مردم قرار دهند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه متاسفانه برای مدیریت فضای سبز از آب شرب استفاده می‌شود و هیچ راهکاری برای آن دیده نشده است، عنوان کرد: این اتفاق در حالی می‌افتد که پساب رها شده در صورتی‌که باید برای فضای سبز استفاده شود و حتی شهرداری‌های شهرستان‌ها خواستار آب پساب هستند.

جوکار با اشاره به اینکه باید فکری به حال مدیریت آب در مجتمع‌های بزرگ مسکونی شود، اظهار داشت: مجتمع‌های بزرگ در استان و شهر یزد در حال ساخت است که اگر برای این ساختمان‌ها منبع‌های آب طراحی شود، در طول سال می‌توانند آب‌های باران را در خود ذخیره و برای فضای سبز مورد استفاده قرار دهند.

وی با اشاره به بلاتکلیف ماندن منطقه ویژه اقتصادی شهرستان اشکذر پس از ۱۸ سال افزود: متاسفانه شورای عالی مناطق آزاد جلساتی تشکیل نمی‌دهد که این کار به نتیجه رسد و باید مطالبه شود تا به نتیجه برسد.

جوکار ادامه داد: در شهرک صنعتی زارچ و ندوشن ۶ سال است که کاری انجام نشده، هر چند ایجاد شده ولی کسی رغبت نمی‌کند که در این مناطق سرمایه‌گذاری کند. اگر ناحیه صنعتی برای جایی تعریف می‌کنیم برای توسعه و پیشرفت است و اگر امروزه کسی رغبت به سرمایه‌گذاری نمی‌کند به این خاطر است که در یزد یا شهرستان‌های دیگر به آنها زمین داده می‌شود و همین مسئله سبب دور شدن آنها از نواحی دوردست برای سرمایه‌گذاری شده است، پس باید امتیازاتی به این افراد داده شود تا تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..