رئیس شورای اسلامی شهر یزد:

مشارکت تشکل ها در سیاست نشان دهنده مردمی بودن آن نظام است

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که مشارکت تشکل ها در سیاست نشان دهنده مردمی بودن آن نظام است، رونق صنایع کوچک را عامل افزایش اقتصاد خانواده‌ها خواند و حمایت مسئولان در این راستا را خواستار شد.

عزیزالله سیفی» در جلسه علنی روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی را به همه گروه‌های مختلف، داوطلبان اجتماعی، تشکل ها، سازمان های مردم نهاد، مجموعه های جهادی و بسیج که در جامعه حضور فعال دارند تبریک گفت و افزود: یکی از مهم ترین شاخصه های پیشرفت و توسعه جوامع حضور مردم در قالب تشکل های مردمی و گروه های داوطلب در فرآیند های تصمیم گیری و حاکمیتی در کشور است.

وی گفت: هر چه تشکل‌ها و گروه‌های مردمی در اجرای سیاست‌های حاکمیتی مشارکت داشته باشند نشان دهنده این است که آن نظام، مردمی‌تر اداره می‌شود.

سیفی در خصوص روز ملی حمایت از صنایع کوچک نیز گفت: امروزه شرایط اقتصادی کشور طوری است که برای کم اثر یا بی‌اثر کردن تحریم ها، باید به سمت صنایع کوچک برویم.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: ارزشمندترین و شریف‌ترین تولیدکنندگان سرزمین ما کسانی هستند که در صنایع کوچک فعالیت دارند.

سیفی تصریح کرد: صنایع کوچک امروزه ۹۰ درصد صنایع کشور را شامل می‌شود و به صنایعی گفته می‌شود که کمتر از ۱۰ نفر در تهیه آن در کارگاه‌ها، فعالیت داشته باشند.

وی گفت: اگر صنایع کوچک را به بخش مهمی از صنایع خانگی نیز اختصاص دهیم، زمینه توسعه، اشتغال و زمینه تولید در کشور افزایش می‌یابد. همچون قدیم که دستگاه‌های شربافی در خانه‌ها وجود داشت و اقتصاد خانواده را می‌چرخاند.

وی گفت: اگر کشور ما به سمتی برود که صنایع کوچک خانگی را بتوانیم در همه خانواده‌ها گسترش دهیم، نه تنها تحریم‌ها را بی‌اثر خواهیم کرد بلکه زمینه رشد و توسعه اشتغال و تولید را در کشور روز افزایش خواهیم داد.

سیفی در پایان ابراز امیدواری کرد که مسئولان مربوطه در صنعت با پرداخت تسهیلات مالی، برگزاری دوره های آموزشی و ایجاد نمایشگاه ها بتوانند زمینه توسعه صنایع کوچک خانگی را در کشور فراهم کنند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..