جزئیات پذیرش دانشجوی بورسیه شغلی در دانشگاه یزد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد ضمن تشریح جزئیات پذیرش دانشجوی بورسیه شغلی در این دانشگاه، گفت: با توجه به استقبال صنایع استان در بکار گیری دانش آموختگان دانشگاه یزد و توافق این دانشگاه با اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و بنیاد نخبگان استان تعدادی از پذیرفته شدگان دانشگاه یزد از سراس...

«محمدعلی امراللهی» ضمن اعلام این خبر گفت: این نوع بورسیه به ابتکار دانشگاه یزد و با همراهی مدیران استان، اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی وواحدهای اقتصادی استان برای اولین بار در کشور اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه توضیحات کافی در این باره در دفترچه انتخاب رشته آمده است، افزود: برای اطلاع بیشتر داوطلبان عزیز، به عنوان مثال ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته مهندسی برق برای دانشگاه یزد ۱۲۰ نفر است که این تعداد در دو کد رشته ۳۱۴۳۰ با ظرفیت ۹۰ نفر غیربورسیه و۳۱۴۳۱ با ظرفیت ۳۰ نفر بورسیه تعریف شده است. در کد رشته ۳۱۴۳۱ سه برابر ظرفیت یعنی ۹۰ نفر به دانشگاه معرفی و مصاحبه می شوند. نتیجه مصاحبه این ۹۰ نفر به سازمان سنجش اعلام و در نهایت سازمان سنجش ۳۰ نفر پذیرفته شده نهایی کد رشته ۳۱۴۳۱ (کد رشته بورسیه) جهت ثبت نام و شروع به تحصیل به دانشگاه معرفی می کند.

امراللهی خاطرنشان کرد: برای پذیرفته شدگان مرد در کد رشته بورسیه شغلی با نظام وظیفه نیز هماهنگی لازم انجام شده تا بصورت امریه در واحد اقتصادی محل خدمت، خدمت نظام خود را انجام دهند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در ادامه شرایط پذیرش دانشجو در تمام ۱۶ کد رشته بورسه شغلی را بدین شرح اعلام کرد:
۱- تعهد و التزام به نظام جمهوری اسلامی، اصل ولایت فقیه و قانون اساسی
۲- رعایت ضوابط و مقررات دانشگاه و واحد اقتصادی
۳- سپردن تعهد محضری به واحد اقتصادی مبنی بر:
الف – عدم تغییر رشته در طول تحصیل بدون اطلاع واحد اقتصادی محل خدمت
ب – ارائه گزارش از روند تحصیل در پایان هر نیمسال به واحد اقتصادی محل خدمت
ج – پذیرش خدمت در واحداقتصادی که اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان یزد تعیین می کند.
د – خدمت به مدت ۴ برابر مدت بورس در واحدی که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان یزد تعیین می کند که در غیر این صورت باید ۴ برابر کلیه هزینه ها در دوره بورس پرداخت شود.
هـ – حضور دو روز در هفته در واحد اقتصادی و انجام وظایف محوله از طرف دانشگاه و واحد اقتصادی
و – ادامه تحصیل در مدت تعهد صرفاً با هماهنگی و در رشته مورد نیاز واحد اقتصادی صورت می گیرد
ز – عدم استفاده از بورس و کمک هزینه سایر وزارتخانه ها و ارگانهای دولتی، قبل از تحصیلات و اتمام تعهدات

امراللهی در پایان از همه مدیران، بنگاه های اقتصادی و اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان که برای جذب نخبگان در صنایع استان تلاش می کنند تشکر کرد و یادآور شد: با وجود درخواست صاحبان صنایع برای بورسیه بیشتر، دانشگاه در جذب پذیرش دانشجوی بورسیه برای سال ۱۴۰۱ از نظر زمانی محدودیت داشت که انشاالله برای سال آینده با ظرفیت بیشتر و با هدف اشتغال دانش آمو ختگان بورسیه شغلی را توسعه خواهیم داد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..