افتتاح یک واحد صنعتی یزد در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهور

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد از افتتاح یک واحد صنعتی در شهرستان میبد به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهور بمناسبت روز صنعت و معدن خبر داد.

«محمدجواد ابوالحسینی»در آیین افتتاح شرکت ایلیا نوین سازه میبد که با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، گفت: به مناسبت دهم تیرماه روز صنعت و معدن در ارتباط آنلاین با ریاست محترم جمهور طرح‌های مختلف صنعتی در کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: واحد ایلیا نوین سازه میبد تولیدکننده مصالح خاص بلوک ساختمان است که با سرمایه‌گذاری ریالی ۸۰۰ میلیارد تومان و ارزی ۱۲ میلیون یورو مورد بهره برداری قرار گرفته و امیدواریم با توجه به برنامه های وسیع دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و در استان یزد که قریب به ۵۴ هزار واحد در قالب نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد، این نوع شرکت‌ها بتوانند زمینه بهبود وضعیت ساخت مسکن و کاهش قیمت تمام شده آن را فراهم کنند.

ابوالحسینی گفت: سرعت بیشتر ساخت مسکن و مصرف بهینه انرژی در تولید ساختمان از دیگر مزایای محصولات این واحد صنعتی خواهد بود.

«سید جمال سجادی پور» فرماندار میبد نیز گفت: این واحد صنعتی در راستای تولید بلوک های سبک ساختمانی در سایزهای ۱۰*۱۰ ، ۱۵*۱۰ و ۱۵*۱۵ و ۲۰*۲۰ سانتیمتر با ظرفیت ۳۵۰ هزار مترمکعب در سال می‌تواند نقش مهمی در ساخت طرح نهضت ملی مسکن در کشور و استان داشته باشد که ایجاد بیش از ۱۲۰ فرصت اشتغالزایی نیز برای آن پیش بینی شده است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..