مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد؛

رونمایی از کتاب «ره توشه تبلیغ» در یزد/برگزاری جشنواره شعر مباهله

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: همزمان با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، کتاب «ره توشه تبلیغ» توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد رونمایی شد.

به گزارش یزدی نیوز، حجت الاسلام علیرضا نجیمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسب چهل و یکمین سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با ابداع خود، نهادهای فرهنگی را ایجاد کردند که هر کدام برکات خود را دارد و اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز تلاش دارد با توجه به زیست بوم استان، نیازهای فرهنگی و دینی این استان را برطرف کند.

وی عنوان کرد: ارتباط اصلی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با ائمه محلات و مساجد است و با توجه به اینکه دوره‌ای ارتباط مردم و ائمه جماعات کمرنگ شد، در صدد تقویت این ارتباط هستیم زیرا معتقدیم که ائمه محلات می‌توانند در حل مشکلات اجتماعی اثرگذار باشند.

نجیمی بیان کرد: اکنون علاوه بر روحانیون مستقر که در روستاها و مناطق محروم خدمت می‌کنند، ۳۰ مبلغ در مناطق مختلف در کنار مردم قرار گرفته اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با توجه به اینکه یزد دارالعلم و دارالعباده شناخته می‌شود، رسالت خود را در تقویت این عنوان‌ها ادا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دومین کنگره شعر مباهله در یزد در گستره بین المللی خبر داد و اظهار داشت: این عید مهم مورد غفلت قرار گرفته و تلاش داریم با تولید محتوا، این عید مهم را احیا کنیم.

نجیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشتازی استان یزد در حوزه قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در کشور عنوان کرد: خانه‌های قرآنی و مربیان و حافظان، یزد را به قطب قرآنی کشور تبدیل کرده و استان یزد در حوزه قرآن هم در حوزه محتوا و هم قرائت و تجوید پیشتاز است.

وی همچنین از برقراری ۱۴ مدرسه صدرا در سطح استان یزد خبر داد و گفت: تلاش داریم این مدارس را توسعه دهیم و اکنون به منظور توسعه مدارس صدرا در سطح دبستان با مدیرکل آموزش و پرورش رایزنی‌هایی انجام گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد عنوان کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد باید در این زمینه تقویت و حمایت شود تا بتواند مربیان و معلمان خوب و کارشناس به کار بگیرد.

نجیمی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری سلسله جلسات تجربه نوردی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد و اظهار داشت: طلاب جوان هفته‌ای یک ساعت در محضر اساتید حضور می‌یابند و اولین کتاب به نام ره توشه تبلیغ که برگرفته از تجربیات روحانیون پیشکسوت استان یزد است نیز در همین راستا رونمایی شده و فیلم آن نیز به زودی رونمایی می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..