امام جمعه یزد:

طعم شیرین عدالت حق همه ملت ایران است

امام جمعه یزد گفت: حق همه ملت ایران است که طعم شیرین عدالت را بچشند و این مهم با فعالیت دستگاه قضا صورت می گیرد و ظالمان و متخلفان باید بدانند که نمی توانند بی مهابا دست به هر اقدام غیر قانونی و مجرمانه بزنند.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با مدیران و کارکنان دستگاه قضا استان یزد به مناسبت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: در تشکیلات قضایی استان تحول عظیمی به وجود آمده است و امروز قاضی باید نگاهش به تمام ابعاد جامعه باشد.

وی افزود: حق همه ملت ایران است که طعم شیرین عدالت را بچشند و این مهم با فعالیت دستگاه قضا صورت می گیرد و ظالمان و متخلفان باید بدانند که نمی توانند بی مهابا دست به هر اقدام غیر قانونی و مجرمانه بزنند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه استواری همه مسائل کشور و حاکمیت دست قضّات است، عنوان کرد: قاضی و حاکم معادل یکدیگر هستند و به همین دلیل است که قرائت هایی که برای حاکم عنوان می شود با قرائت هایی که برای قاضی وجود دارد برابر است.

ناصری عنوان کرد: حکومت عادله باید مسائل و مشکلات جامعه را با قانون حل کند و این وظیفه دستگاه قضا است و چشم امید مردم برای تحقق این مهم به قضّات کشور است.

وی تصریح کرد: در مسائل اقتصادی به ویژه مبحث ملک و زمین، دستگاه قضا باید بیش از پیش نظارت داشته باشد تا دست دلالانی که بدون وجدان، قیمت ملک و زمین و اجاره بها را با توجه به سلایق خود بالا می برند، کوتاه شود.

امام جمعه یزد بر توازن قانون و اجرای قانون در جامعه تاکید کرد و گفت: تطبیق حکم بر موضوع، مبحث بسیار بزرگ و سختی است و این وظیفه بر دوش قاضی است.

وی افزود: اجرای حکم خدا باید به گونه ای باشد که مردم دچار بدبینی نشوند و این به هوش و ذکاوت قاضی بستگی دارد که نسبت به تطبیق حکم بر موضوع و اجرای حکم آن چگونه تصمیم گیری و عمل کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، آیت الله ناصری با اشاره به اینکه اگر فردی حق مومن را رعایت نکند، انسانی فاسق تلقی می شود، بیان کرد: کاری که شما می کنید و مومنین و مظلومین را خوشحال می کنید، بسیار حائز اهمیت است و انتظار می رود برای گرفتن حق مظلومان تمام تلاش خود را به کار گیرید.

خلع یزد ۶۶۷ مورد از اراضی ملی توسط دستگاه قضایی

«غلامعلی دهشیری» رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به به ۶۶۷ مورد رفع تصرف فوری از اراضی ملی و دولتی، گفت: حدود ۷۳۸ هکتار و ۲ هزار و ۹۹۸ متر مربع رفع تصرف و خلع یَد صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به محور های سند تحول قضائی و اولویت های ۱۵ گانه آن بیان کرد: از اولویت های ۱۵ گانه که مطرح شده می توان به فراهم آوردن و زمینه سازی شرایطی که منجر به ارائه مطلوب خدمات قضائی به مردم از سوی کارکنان دستگاه قضائی می شود، که برای تحقق این مهم سعی و تلاش مطلوبی از سوی کارکنان دستگاه قضا استان صورت گرفته است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..