جانشین فرمانده کل سپاه:

مسئولیت‎ها در نظام اسلامی، کار آخرتی است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: مسئولیت‎ها در نظام اسلامی، کار آخرتی است و باید برخلاف امور دنیوی که دیگران را بر خود مقدم می‌داریم، در امور آخرتی خود را مقدم بر دیگران بدانیم.

سردار سرتیپ «علی فدوی» در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان این که همه دنیا موقتی و گذراست، گفت: در این عمر کوتاه، انتصابات و سمت‌ها نیز بسیار زود می‌گذرد لذا باید وقت را برای خدمت‎رسانی، غنیمت بدانیم.

وی افزود: خداوند برای احساس آرامش انسان فرموده دنیای شما با من ولی شما آخرت خود را دریابید و مسئولیت‎ها در یک نظام اسلامی و الهی، کار آخرتی است و باید خود را در این امور مقدم بداریم.

وی ادامه داد: البته تکالیف و وظایف در این حوزه همراه با سختی‌هایی است و در سپاه رویه بر این است که هر روز مسئولان سپاه متوجه این موضوع می شوند و در صورت غفلت به مسئولان هر لحظه یادآوری می‌شود.

فدوی با بیان این که خوشبختانه این رویه در نظام و انقلاب جاری و ساری است، خاطرنشان کرد: الان جوانانی که در دفاع از حرم بی‌نظیر عمل کردند، بعضاً هیچ کدام از رشادتهای قبلی‌ها را ندیده بودند و این رویه انقلاب در دل جوانان اثری را همانند آنچه در دل گذشتگان داشته، ایجاد کرده است.

وی افزود: خوشبختانه این توفیق وجود دارد که این رویه را تقویت کنیم و همه خدمت‌گذاران در سپاه نه در کلام بلکه در عملشان این مطلب را نشان دهند چرا که این رسم و رسوم شهیدان است.

وی گفت: البته این یک رویه، یک قاعده همیشگی در بین فرماندهان سپاه بوده به طوری که ۴۰ هزار پاسدار شهید در کشورمان داریم که عمدتاً نیز جزو فرماندهان بوده‎اند و خودشان را در انجام امور آخرتی مقدم می‎دانسته‌اند.

جانشین فرمانده سپاه با بیان این که سردار پورشمسی فرمانده قبلی سپاه الغدیر یزد در یک چرخه دیگر از فعالیهای سپاه و امور ستادی قرار گرفته که به مراتب دشوارتر از فرماندهی در استان است، ابراز امیدواری کرد که سردار زارع کمالی نیز در سمت جدید موفق باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته کار در یزد به مراتب آسانتر از دیگر استانهاست چون مردم انقلابی و مذهبی یزد از دیرباز خودشان را مقدم در امور آخرتی و اولی‌تر از دیگران می‌دانسته‎اند لذا توقع از مسئولان یزد به خاطر همراهی مردم خیلی بالاتر است و این افتخاری بزرگی برای مردم متدین و پا به کار این استان است.

وی با اشاره به طرح تحول اقتصادی شکل گرفته در کشور، گفت: اکنون کشور در پیچ خطرناکی قرار دارد چون کاری که دولتهای گذشته تاکید داشتند ولی جرات عمل کردن به آن را نداشتند، در این دولت انقلابی اجرایی شده و بقیه باید با حداکثر بصیرت، پای کار بیایند تا با بیشترین نفع و کمترین ضرر از این گردنه سخت عبور کنیم و به رشد اقتصادی صحیح و متناسب برسیم.

سردار فدوی در پایان ابراز امیدواری کرد که با این اقدام، توانمندی‌های اقتصادی و معیشتی کشورمان شکوفا شود و نظام اقتصادی کشور با بروز شدن این قابلیتها، رشد سریع‎تر و شایسته‎تری پیدا کند.

به گفته وی، توانمندی‎های مردمی باید به بالفعل تبدیل شود تا از این شرایط خارج شویم و موفق خواهیم شد چرا که مردم ایران نشان دادند، در شرایطی سخت‌تر از این نیز موفق بوده‌اند و اگر در این مورد نیز محکم و با ایمان و اخلاص پای کار بیایم، خداوند نیز ضمانت کرده که وعده خود را محقق خواهد ساخت .

«مهران فاطمی» استاندار یزد نیز در این مراسم اظهار کرد: سپاه در تاریخ شناخته شده ما یک پدیده کم نظیر و بی نظیر است و در عرصه های مختلف انقلاب یک عنصر ارزشمند و تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: سپاه باهوش‌ترین فرماندهان نظامی را بدون داشتن آموزشگاه و دانشکده‌ نظامی تربیت کرده است و فهرست بلندی از تجارب و نوآوری‌ها را در کارنامه و مجموعه‌ای از نیروهای مخلص و کارآمد و حزب اللهی را در اختیار دارد.

فاطمی با بیان این که وقتی سرگذشت فرماندهان سپاه را می‌خوانیم بیشتر مانند افسانه برای انسانهای مادی است، عنوان کرد: انقلابی ماندن و انقلابی زیستن یکی از ویژگی‌های سپاه است به طوری که اتفاقات مختلف نتوانست این مجموعه را از مسیر متعالی خود باز دارد.

وی گفت: سپاه مجموعه ای است از منتظران شهادت و سپاه معراج شهدا و مجاهدین و محبوب امام و رهبری است.

استاندار در پایان از زحمات و تلاشهای فرمانده شجاع، مدبر و نوآور و جهادی سابق سپاه همیشه قهرمان الغدیر تشکر و انتصاب سردار زارع کمالی از فرماندهان خدوم و دانشمند استان را تبریک گفت.

گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات قریب به سه ساله سردار «رضا پورشمسی» فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد و جانشین وقت معاونت بازرسی و تعالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجلیل و سردار «حسین زارع کمالی» به عنوان فرمانده جدید سپاه الغدیر استان معرفی شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..