معافیت مالیاتی سرمایه گذاران یزدی با اشتغال زندانیان

رئیس کل دادگستری یزد: سرمایه گذاران خیرمند یزدی در صورت ایجاد اشتغال برای زندانیان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوز، غلامعلی دهشیری در دیدار با رضا مقبلی قرائی مدیرکل جدید اداره زندان‌های یزد با اشاره به کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های استان گفت: استفاده قضات از تسهیلات ارفاقی قانونی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه زندان باید محلی برای اصلاح و تربیت افراد باشد، افزود: بنا به فرموده امام راحل، زندان باید مدرسه آموزش و تربیت اخلاق اسلامی باشد و زندانیان می‌توانند با اصلاح در محیط زندان به زندگی شرافتمندانه بازگشته و افرادی مفیدی در جامعه باشند.

دهشیری به نقش عوامل اقتصادی در بازگشت مجدد مددجویان به زندان تأکید کرد و اظهار داشت: بهترین بستر برای اصلاح و تربیت زندانیان بحث مربوط به حرفه آموزی و اشتغال زندانیان است چرا که ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در اصلاح و اجتماع پذیری و سازگاری اجتماعی زندانیان و عدم بازگشت مجدد آن‌ها به زندان است.

وی با دعوت از صنعتگران برای ایجاد اشتغال برای زندانیان تصریح کرد: بر طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ نمایندگان مجلس برای اولین بار مصوب کردند در راستای ایجاد و توسعه اشتغال زندانیان، سرمایه گذاران و تولیدکنندگانی که در زندان‌ها حضور یافته و برای زندانیان ایجاد اشتغال و درآمدزایی و تولید داشته باشند از پرداخت مالیات معاف هستند.

رئیس کل دادگستری یزد ادامه داد: با توجه به سیاست‌های تشویقی موجود در راستای اشتغال بیش از پیش زندانیان باید از ظرفیت روحیه خیری و وجود صنعتگران متعدد در استان بهره برد.

مدیرکل زندان‌های استان یزد هم گفت: زندانیان در دوره محکومیت خود دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند. فرد مجرم، امنیت و آرامش جامعه را برهم می‌زند باید متنبه شود و با شرکت در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی، زمینه بازگشت سالم به جامعه را فراهم کند.

مقبلی، استفاده از پابند الکترونیک، انجام خدمات عمومی رایگان و پرداخت جزای نقدی جایگزین حبس را از جمله راهکار‌های موثر برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و کاستن از تبعات منفی مجازات زندان دانست.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..