تدوین مشوق‌های حمایت از تولید دانش بنیان

نماینده ویژه وزیر اقتصاد در امور دانش بنیان با اشاره به شعار سال گفت: مشوق‌هایی برای حمایت از تولید دانش بنیان در حال تدوین است.

به گزارش یزدی نیوز روح الله ابوجعفری در نشستی که در محل صندوق پژوهش و فناوری استان در یزد برگزار شد، گفت: در راستای حمایت از طرح‌های دانش بنیان، مشوق‌های مالیاتی خاص برای فعالان این بخش در نظر گرفته می‌شود.

وی تسهیل دسترسی شرکت‌ها به منابع مالی ارزان قیمت سیستم بانکی و تسهیل استفاده از ابزار‌های موجود در بازار سرمایه برای تامین مالی تولید دانش بنیان را از دیگر این مشوق‌ها اعلام کرد.

عضو کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور همچنین با تشریح فرایند تاریخی توجه به تولید دانش بنیان در کشور و رویکرد‌های علمی حمایت از تولید دانش بنیان در دنیا اظهار داشت: وزارت اقتصاد از طرح‌های شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هم در این نشست با اشاره به جایگاه توسعه یافتگی استان یزد در اقتصاد دانش بنیان، شرایط دشوار دسترسی شرکت‌های دانش بنیان به منابع مالی متعارف نظیر تسهیلات بانکی را یادآور شد و بر تدوین ابزار‌های مالی جدید در این حوزه تاکید کرد.

محمد دهقان منشادی با بیان اینکه طرح‌های دانش بنیان در قالب تبصره قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تسهیلات ارزان قیمت دریافت می‌کنند، افزود: سال گذشته ۴۲ طرح دانش بنیان در کارگروه استانی تبصره ۱۸ با دو هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت تصویب شد.

وی خواستار افزایش سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان شد و گفت: فرایند اداری استفاده از مشوق‌های تعریف شده در حوزه تولید دانش بنیان نظیر مشوق‌های مالیاتی باید تسهیل شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..