کادرسازی اولویت موسسات آموزشی و تبلیغی باشد

امام جمعه یزد از عدم اقدام جدی برای کادر سازی در مدارس، دانشگاه ها، حوزه‌های علمیه و موسسات آموزشی و تبلیغی انتقاد کرد.

به گزارش یزدی نیوز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با مسئولان موسسه تبلیغی آینده سازان قم با انتقاد از اینکه تاکنون اقدام جدی برای کادرسازی در مدارس، دانشگاه ها، حوزه‌های علمیه و موسسات آموزشی و تبلیغی نشده است، گفت: کادرسازی امری ضروری و ریشه‌ای است و باید مدنظر این مراکز باشد.کادرسازی اولویت موسسات آموزشی و تبلیغی باشد

آیت الله ناصری با اشاره به خاطراتی از اواخر عمر پهلوی در ایران اظهار داشت: رژیم پهلوی و مزدورانش در صدد بودند که به هر ترتیب شده، انقلاب را متوقف کنند و پیشنهاد تشکیل مجلس ملی، انحلال ساواک، سلطنت محمدرضا و … را می‌دادند و عده‌ای این موضوع را پذیرفته بودند، اما امام راحل می‌فرمودند که به هر ترتیب شاه باید برود.

وی بیان کرد: امام معتقد بود که شاه ریشه طاغوت است و تا وقتی ریشه باشد، هر چه شاخ و برگ آن را بزنید، باز هم رشد می‌کند و باید این ریشه استکبار و استعمار را زد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: اکنون نیز کار‌هایی دارد انجام می‌شود که اساسی و ریشه‌ای است و یکی از مهمترین کار‌های ریشه‌ای که باید انجام شود، کادرسازی است و اگر قرار باشد روزی تحولی عظیم در کشور ما ایجاد شود، کادرسازی نیاز است و زحماتی که در موسسات دینی و فرهنگی، حوزه‌ها و … انجام می‌شود، آن زمان نتیجه خواهد داد.

وی ادامه داد: مسئله اصلی در زمینه سازی برای رشد انقلاب، ایجاد تحول بزرگ در موسسات آموزشی، دانشگاه‌ها و مدارس است و گرچه اکنون اقداماتی که انجام می‌شود، بسیار خوب و در مسیر تحول است، اما در برخی مدارس و دانشگاه‌ها اندیشه‌هایی وجود دارد که تأمل برانگیز است.

ناصری با تاکید بر لزوم تحول در سیستم آموزشی کشور تاکید کرد: در مدارس ما آموزش باید با محوریت قرآن آغاز شود و از این موضوع نترسید و مسئولان امر از به هم ریختن سبک آموزش غربی‌ها در مدارس، واهمه نداشته باشند.

امام جمعه یزد اظهار داشت: اگر ریشه و برنامه ریزی غربی برداشته نشود، نمی‌توانیم به جایی برسیم و نمی‌توانیم انقلاب را آنگونه که شایسته است، صادر کنیم.

وی تصریح کرد: سه اصل تدین، تعقل و تفکر باید به سیستم آموزشی ما بازگردد تا هویت دینی و اسلامی، خلاقیت، ایده پردازی، قدرت تشخیص حق از باطل و درست از نادرست، تعهد به کشور و. در دانش آموزان شکل بگیرد و تقویت شود.

ناصری با بیان اینکه جمعیت دانش آموزی بسیار بزرگی داریم که برای انقلاب سرمایه به شمار می‌روند، افزود: در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد دانش آموزان زیر پوشش برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، تربیتی و … قرار گرفته اند و از بقیه این جمعیت که در یزد بالغ بر ۲۴۰ هزار نفر می‌شود، غفلت شده است.

وی تصریح کرد: شیوه آموزش، تربیت معلمان، تدوین کتب درسی و بسیاری از موارد دیگر در سیستم آموزشی نیازمند اصلاح و تغییر است و اگر این اتفاق بیفتد، علاوه بر اینکه کادرسازی انجام داده ایم، فضای مجازی نیز نمی‌تواند بر تربیت و ابعاد مختلف زندگی جوانان و نوجوانان و خانواده‌های ما اثر بگذارد، زیرا اگر عنصر تدین، تعقل و تفکر در آموزش‌ها تقویت شود، دیگر قدرت انتخاب و تشخیص خوب و بد وجود دارد و دیگر جای نگرانی نیست.

ناصری بر لزوم تقویت غیرت دینی در مراکز آموزشی به ویژه دانشگاه فرهنگیان که برای آینده معلم تربیت می‌کند، تاکید کرد و گفت: این مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده و همواره بر آن تاکید دارند.

در این دیدار، مسئول موسسه تبلیغی آینده سازان قم به بیان فعالیت‌های خود از جمله تربیت هزار مبلغ دینی پرداخت.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..