ممنوعیت استقرار صنایع آلاینده در دشت یزد ـ اردکان

سرپرست فرمانداری میبد: آلایندگی‌های صنعتی در منطقه به یک دغدغه مردمی تبدیل شده است.

به گزارش یزدی نیوز سید جمال سجادی پور در نشست با اصحاب رسانه گفت: با تأکید استاندار دیگر مجوز احداث صنایع آلاینده در منطقه دشت یزد اردکان صادر نخواهد شد. باید پهنه صنایع آلاینده و پاک باید از هم جدا باشد و در ناحیه دو میبد هیچ واحد آلاینده مستقر نخواهد بود

وی افزود: صنایع آلاینده نیاز به بروزرسانی سیستم‌های کاهش آلایندگی دارند که صاحبان صنایع در این راستا عزم جدی دارند و برای استقرار صنایع جدید هم باید صاحبان سرمایه را به سمت صنایع پاک هدایت کرد.

سرپرست فرمانداری میبد با اشاره به کار‌های بزرگ صنعتگران در حوزه سلامت، مذهبی و آموزشی و کمک به اقشار کم درآمد تصریح کرد: در حوزه سلامت اجتماعی و نشاط غفلت شده و می‌توان بخشی از صنعتگران را به سمت ایجاد فضای سبز و نشاط اجتماعی و ایجاد پارک‌های کوهستانی و … سوق داد.

سجادی پور توسعه پایدار را در سایه همدلی مسئولان تمام دستگاه‌ها خواند و اظهار داشت: نباید همه نگاه‌ها به آسیب‌های صنعت باشد و باید ظرفیت‌های منحصر به فرد میبد را در زمینه صنایع دستی، میراث فرهنگی و تاریخی به صورت جامع دید و با ایجاد فضا‌های مناسب گردشگری، توان نگه داشتن گردشگر را در شهر داشت.

وی ادامه داد: معرفی زیلو و سفال به عنوان برند شهرستان میبد در شرایط گذر مسافر و گردشگر امکانپذیر نیست و باید ظرفیت هایی، چون بیت آیت الله حائری و شخصیت رشیدالدین میبدی که کمتر از حافظ و سعدی شیراز نیستند را در سطح ملی معرفی کرد.

توجه به بهره وری مناسب از آب، توسعه گیاهان دارویی و کم آبخواه و دامداری‌های دام سبک، کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی، بهره گیری از نقش رسانه در توسعه همه جانبه شهرستان، استفاده از سرمایه‌های انسانی خلاق، خوش فکر و تحصیل‌ کرده در حوزه‌های اشتغال، صنعت و اقتصاد و همچنین مدیریت مهاجرت از دیگر مباحث سرپرست فرمانداری میبد در این نشست بود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..