سرپرست بهزیستی استان یزد معرفی شد

آیین پاسداشت و معارفه مدیرکل بهزیستی استان یزد با حضور «اصغر کاظمی» مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور، «علی اکبر عزیزی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد و جمعی از مسئولین استان روز پنجشنبه در ستاد بهزیستی استان یزد برگزار شد.

«علی محمد عطابخش» مدیر قبلی بهزیستی استان در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اقدامات بهزیستی در خدمت رسانی به جامعه هدف، گفت: اعتقاد شخصی به گسترش مراکز دولتی نداشته‌ام و در ۲۷ ماه خدمت به عنوان مدیر کل بهزیستی بیشتر در بخش غیردولتی کار کردم چون اعتقاد قلبی به عملکرد بخش غیردولتی دارم.

وی گفت: خدمت به جامعه هدف بهزیستی بویژه معلولین اولویت بنده بوده است چرا که خود نیز از دو سالگی با معلولیت دست و پنجه نرم کرده ام.

عطابخش موسسات و مراکز غیردولتی را بازوهای بهزیستی دانست و اظهار داشت: ۹۵ درصد خدمات بهزیستی در استان یزد توسط بخش غیردولتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه نخستین تشکّل غیردولتی تحت نظارت بهزیستی جامعه معلولین بود، اظهار داشت: به تدریج سایر تشکل های معلولین در استان شکل گرفتند و معتقدم کار توسط خود معلولین بهتر انجام می شود.

«علی اکبر عزیزی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد نیز ضمن تشکر از زحمات دکتر عطابخش در مدت تصدی مدیرکل بهزیستی گفت: خدمت یک نعمت الهی است که عمر آن کوتاه است و یک مدت کوتاه در اختیار انسان گذاشته می شود که بتواند خدماتی را انجام دهد.

وی افزود: بویژه در حوزه بهزیستی که افرادی نیازمند خدمت و کمک هستند و در واقع در این حوزه اجرتان بالاتر خواهد بود و به مجموعه بهزیستی استان یزد و کشور تبریک می گویم که توفیق دارند در این حوزه خدمت می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه نیّت باید خدایی باشد گفت: آنچه ما انجام می دهیم باید با رضایت خدا باشد و نیّت که خدایی باشد در این صورت خدا به آن برکت خاصی می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گستردگی آسیب های اجتماعی گفت: کودکان کار، زنان آسیب دیده اجتماعی، کارتن خوابها و… بخشی از آسیبهای اجتماعی هستند که باید در کشور و استان برای آن تدابیری اندیشیده شود.

«اصغر کاظمی» مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور نیز ضمن تشکر از زحمات و تلاش های دکتر عطابخش در بهزیستی استان یزد گفت: بهزیستی؛ خانه ی جامعه هدف محسوب می شود و مددجویان ما ملجا و پناهشان بهزیستی است.

وی پایین بودن بودجه و اعتبارات بهزیستی، سختی کار و پایین بودن حقوق پرسنل بهزیستی را یادآور شد و گفت: سالهاست که از همکاران بهزیستی و سختی کار آنها غافل شده ایم.

کاظمی بهبود مزایای پرسنل بهزیستی را از اولویت ها دانست و گفت: دسترسی مددجویان به مدیرکل و پرسنل بهزیستی باید ساده باشد. کارمندان با مددجویان با برنامه مدون و خاص همکاری داشته باشند.

وی از پرسنل بهزیستی خواست شنونده خوبی برای جامعه هدف باشند و بیان کرد: پرسنل با مددجویان ارتباط نزدیک و موثر داشته باشند.

مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست بهزیستی کشور خط مقدم بهزیستی را در استان ها دانست و گفت: اخلاص در کار را جاری و ساری کنید و قطعاً رزق معنوی و سلامتی و فرزند صالح جز برکات خدمت در سازمان مقدس بهزیستی است.

وی فرصت خدمت در بهزیستی را محدود دانست و اظهار کرد: باید از این فرصت محدود که در اختیار ماست استفاده کنیم و مهم تکلیفی است که بر گردن ماست.

«رضا ابهّت» سرپرست بهزیستی استان یزد در ادامه به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: بهزیستی یعنی برای بهتر زیستن و خدمت به جامعه هدف بهزیستی بسی جای افتخار دارد.

وی با بیان اینکه خدمت در سازمان بهزیستی قابل شمارش نیست گفت: چشم امید ما به حمایت ها و کمک های خیرین، تشکل های غیردولتی و موسساتی است که یک تنه مسئولیت ها و شرح وظایف بهزیستی را پذیرفته اند و شانه زیر بار مسئولیت گذاشته اند.

در ادامه این مراسم طی حکمی از سوی رئیس سازمان بهزیستی کشور رضا ابهت به عنوان سرپرست بهزیستی استان یزد و از زحمات علی محمد عطابخش مدیرکل پیشین این سازمان تقدیر و تشکر شد.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان، رضا ابهت فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی و دارای مدرک دکترای تخصصی(PHD) طب سنتی از دانشگاه شهید صدوقی یزد است.

وی دارای چندین سال تجربه مدیریت در ادارات بهزیستی استان یزد از جمله رئیس بهزیستی شهرستان مهریز سال ۸۳، رئیس بهزیستی شهرستان یزد سال ۹۰ و رئیس بهزیستی شهرستان اشکذر سال ۹۲ است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..