رتبه نخست یزد در تثبیت اراضی در بانک کاداستر

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از کسب رتبه نخست این استان در تثبیت کل اراضی در بانک کاداستر از ابتدای اجرای قانون حدنگار و از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، علی کریمی گفت: استان یزد با تثبیت هفت میلیون و ۱۴۶هزار و ۵۸۶ هکتار یعنی معادل ۹۷ درصد از سطح کل اراضی استان در بانک کاداستر (از مجموع هفت میلیون و ۳۸۷هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کل استان) رتبه نخست کشور را در بخش تثیبت کل اراضی و املاک استان کسب کرده است.

وی افزود: همچنین از مجموع هفت میلیون و ۳۸۷ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کل استان، ۶ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۴۳ هزار هکتار معادل ۸۵ درصد از سطح کل اراضی استان سنددار شده و یزد رتبه دوم کشور را در این بخش کسب کرده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد با اشاره به رتبه یک کشور در تعداد شرکت‌های ثبت شده با رشد ۲۴.۴ درصد تصریح کرد: این استان در ۹ ماه امسال در حوزه اجرای اسناد رسمی نیز موفق عمل کرده به گونه‌ای که رتبه هفت در تعداد پرونده‌های مختومه اجرای هر استان به نسبت پرونده‌های ورودی در ماه با رشد ۲۱۶.۷ درصد بخشی از آن است.

به گفته کریمی، رتبه چهارم در تعداد پرونده‌های جاری اجرا نسبت به ابتدای سال با کاهش ۴۳.۲ درصدی پرونده‌های جاری اجرا و رتبه هشت در میزان وصول معوقات بانک‌ها با رشد ۱۱۵.۱ درصدی نیز از دیگر موفقیت‌ها در این حوزه است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..