رشد ۱۵ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از افزایش ۱۵ درصدی جذب دانشجو در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری این دانشگاه در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

«محمدرضا دهقانی اشکذری» ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: سال تحصیلی جاری شاهد افزایش جذب دانشجو در مقایسه با سال گذشته هستیم و در ترم جاری، مراحل ثبت‌نام داوطلبان ورود به این دانشگاه به‌ صورت متمرکز و با همکاری روسای دانشکده‌ها و با حضور مدیران گروه‌های آموزشی انجام شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یزد برای سیاست جذب دانشجو در این دانشگاه گام‌های بزرگی برداشته و مسوولان و کارکنان دانشگاه در کنار هم، خدمت به دانشجویان را وظیفه خود می‌دانند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، نیروی انسانی متعهد و متخصص را سرمایه ملی عنوان و از کارکنان و اعضای هیئت علمی واحدهای دانشگاهی استان قدردانی کرد و ادامه داد: امیدوارم با همت و تلاش استادان و کارکنان دانشگاه شاهد پیشرفت، رشد و شکوفایی دانشگاه مثل همیشه در عرصه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی باشیم.

وی در ادامه از پذیرش پنج هزار و ۳۳۴ دانشجوی جدید در نیمسال اول سال تحصیلی جدید خبر داد و درباره تعداد رشته و گرایش در مقاطع مختلف این دانشگاه بیان کرد: در مجموع مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد واحدهای دانشگاهی استان، به ترتیب ۷۲ و ۳۳۲ رشته موجود است که در هر ترم این رشته و گرایش‌ها ممکن است افزایش یا کاهش یابد.

دهقانی اشکذری در ادامه گفت: دانشجویان جدید الورود دانشگاه‌ آزاد استان در ۴۷۲رشته مقطع دکتری تخصصی، دکتری حرفه‌ای، کارشناسی‌ ارشد، کارشناسی و کاردانی مشغول به تحصیل هستند.

وی به تعداد اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد نیز اشاره و بیان کرد: اکنون ۳۴۰ نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی استان هستند که از این تعداد ۱۰ نفر استاد تمام و ۳۱ نفر دانشیار، ۸۲ نفر استادیار و برخی دیگر نیز دانشجوی مقطع دکتری هستند.

وی تصریح کرد: در موضوع جذب دانشجوی بدون آزمون، برنامه‌ریزی خوبی در سطح استان صورت گرفت و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با یک مرکز آموزشی خاتم و ۹ واحد دانشگاهی (تفت، میبد، اشکذر، بافق ، بهاباد، ابرکوه، اردکان) در مقایسه با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان، بسیار موفق عمل کرده است.

دهقانی اشکذری مطرح کرد: در این راستا، جلسات هم‌اندیشی و همفکری مؤثری در کمیته جذب دانشجو در استان برگزار کردیم و تاکنون این واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی یزد موفق شده‌اند تا دانشجوی بدون آزمون در مقاطع و رشته‌های متنوع را جذب کنند.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان اکنون دارای ۳۲۳ هزار و ۴۲۱ هزار مترمربع فضای آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی و دارای ۱۶۷ رشته آموزشی دکتری تخصصی و دکتری حرفه‌ای، ۱۵ هزار و ۷۶۰ دانشجو، ۳۴۰ عضو هیئت علمی تمام‌وقت و دارای ۷۱۱ حق‌التدریس است و تاکنون ۱۰۱ هزار و ۳۷۱ نفر دانش‌آموخته از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..