واکنش به ادعای قصور پزشکی در فوت بیمار یزدی

دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد توضیحاتی را درباره فوت بیمار در یکی از بیمارستان‌های خصوصی استان ارائه کرد.

به گزارش یزدی نیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: سه ماه قبل پسر نوجوانی به دلیل مشکل قلبی در یکی از بیمارستان تهران بستری می‌شود و متاسفانه پس از عمل فوت می‌کند که دلیل آن از طریق مراجع قانونی استان مربوطه قابل بررسی است.

دکتر نیکوکار ادامه داد: با فاصله زمانی ۵۰ روز بعد، پدر این نوجوان با التهاب کیسه صفرا به یکی از بیمارستان‌های خصوصی استان یزد مراجعه می‌کند و طی یکماه بستری به دلیل حاد بودن بیماری ۴ بار تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

وی افزود: بیمار به دلیل وخامت حال یک ماه در بیمارستان بستری بوده و متاسفانه حال عمومی بیمار بدتر می‌شود که در این مرحله هم توسط فوق تخصص عفونی و متخصص مراقبت‌های ویژه ویزیت و مشاوره می‌شود، اما به دلیل پیشرفت عفونت و گندخونی، متاسفانه بیمار با وجود تلاش این تیم مجرب پزشکی جان خود را از دست می‌دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در رابطه با انعکاس مطالبی در رسانه‌های استان مبنی بر قصور پزشکی در جهت تنویر افکار عمومی و شفافیت در این راستا اظهار داشت: اصل اول در دانشگاه، بر حفظ حقوق مردم و حفظ کرامت انسانی است و ما خود را مکلّف به پیگیری این مورد و تمامی موارد مورد اعتراض مردم عزیزمان می‌دانیم، ولی کلیه مرگ‌های هر بیمارستان در کمیته ویژه‌ای با همین عنوان بررسی و کلیه محتویات به بحث و بررسی گذاشته می‌شود که هدف آن پیشگیری از حوادث مشابه و اتفاقات قابل پیشگیری است.

نیکوکار تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی یزد در راستای صیانت از حقوق بیمار می‌تواند به عنوان ناظر در کمیته مرگ و میر بیمارستان ورود کند، ولی کلمه قصور پزشکی، یک اتهام قضایی است که باید توسط قاضی مجرّب بررسی و اعلام شود.

وی تصریح کرد: بر اساس شکایت اولیاء دم و خانواده یا نزدیکان بیمار، پرونده به نظام پزشکی و یا دادستانی ارسال شده و پس از بررسی ابعاد مختلف و جمع آوری مستندات، قاضی معتمد نظر خود را صادر می‌کند و نتیجه قطعی آن نیز به اطلاع عموم مردم شریف استان خواهد رسید.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..