نقش بی بدیل دانشجویان در جنگ نرم

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین: افسران جوان جنگ نرم در قبال خودشان نیز مسئولیت‌هایی دارند که اگر در انجام آن موفق بودند در جامعه خود نیز می‌توانند اثربخش باشند.

به گزارش یزدی نیوز، حجت الاسلام احسان رضایی در وبینار “دانشجو و رسانه” که به همت بسیج دانشجویی استان یزد برگزار شد، گفت: فرصت دانشجویی فرصت بی بدیلی است و از سوی دیگر شور جوانی فرصتی است که دیگر تکرار نمی‌شود؛ بنابراین دانشجویان باید به بهترین شکل از موقعیت و فرصت خود بهره برداری کنند.

وی افزود: این فرصت، وظیفه شما را در عرصه جهاد چه جهاد سخت و چه جهاد نرم دو چندان می‌کند. به تعبیر رهبر انقلاب، افسران جوان جنگ نرم اگرچه فرمانده نیستند، اما اهل تشخیص هستند و با نگاه و جهت گیری از فرماندهان متناسب با صحنه تصمیم گیری می‌کنند.

رضایی بر لزوم بیداری و عدم غفلت دانشجویان تأکید کرد و اظهار داشت: جنگ نرم، جنگ چند بُعدی است که نمی‌توان ساده انگارانه با آن مواجهه کرد و به جای عمل احساسی که ناشی از اقدامات سطحی است باید به اقدامات زیربنایی و ریشه‌ای پرداخت.

وی خواستار عقلانیت دانشجویان شد و ادامه داد: پاسخ اقدام نرم را باید با اقدامی نظیر آن داد، اما می‌بینیم گاهی اوقات تقابلات از این حالت خارج شده که زیبنده جامعه دانشجویی نیست. تقابل سخت تنها با دشمنان ما جایز است و با مابقی باید با مذاکره و استدلال رفتار کرد.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: افسران جوان جنگ نرم در قبال خودشان نیز مسئولیت‌هایی دارند که اگر در انجام آن موفق بودند در جامعه خود نیز می‌توانند اثربخش باشند.

وی با تاکید بر لزوم تجهیز به ابزار روز برای فعالیت در عرصه جنگ نرم گفت: گاهی برخی می‌خواهند در دانشگاه فعالیت کنند، اما ابزار را نمی‌شناسند. همانگونه که در جنگ سخت باید مجهز وارد شد در عرصه جنگ نرم نیز باید به مبانی و ابزار آن مسلط بود.

رضایی افزود: گاهی می‌بینیم یک کلیپ، انیمیشن و یا موشن گرافی کوتاه معادل یک سخنرانی گره گشایی کرده و گره‌های ذهنی را باز می‌کند، بنابراین مسلط شدن به این ابزار جزء ضروریات است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..