مسدود بودن مرز‌های زمینی برای تردد زوار اربعین

طبق اطلاعیه شماره یک ستاد مرکزی اربعین حسینی، همه‌ی مرز‌های زمینی در کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای تردد زوار اربعین مسدود است.

به گزارش یزدی نیوز در اطلاعیه شماره (۱) ستاد مرکزی اربعین آمده است؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا در دو کشور ایران و عراق و لزوم حفظ سلامتی آحاد مردم کشور‌های منطقه، دولت عراق با حضور تعداد ۳۰ هزار نفر از زائران ایرانی و آنهم بصورت هوائی (رفت و برگشت) و مشروط به داشتن تست معتبر pcr منفی و سایر الزامات قانونی اعلام موافقت کرده است.

در این اطلاعیه همچنین تأکید شده است: کلیه مرز‌های زمینی در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای تردد زوار اربعین کماکان مسدود بوده و امکان تردد از این مرز‌های در اربعین سالجاری وجود ندارد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با عنایت به عدم امکان تردد زوار از طریق زمینی؛ موکب‌ها و واحد‌های خدمات رسان و حمل و نقل و … در مرز‌های مشترک با کشور عراق برای زوار و خادمین اربعین مستقر نخواهند شد، و لذا از تمامی هموطنان عزیز درخواست می‌شود با توجه به عدم هرگونه امکانات خدمات رسانی در این مرز‌ها از حضور در شهر‌های مرزی جداً خودداری کنند.

در این اطلاعیه همچنین تأکید شده است: با توجه به محدودیت اعلامی، به گونه‌ای برنامه ریزی شده است تا تعدادی از خادمین موکب‌های اربعین مستقر در عراق، گروه‌های مردمی و نهاد‌های عمومی داوطلب خدمت رسانی به زائرین در امور خدمات شهری، اصحاب رسانه، گروه‌های فعال فرهنگی در مراسم شرکت نمایند به همین منظور صرفاً از طریق کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین در سقف تعیین شده افراد واجد شرایط به سازمان حج و زیارت معرفی تا از آن طریق هماهنگی لازم برای صدور ویزا انجام پذیرد.

در آخرین بند این اطلاعیه خاطرنشان شده است: برابر اعلام سازمان هواپیمایی کشوری جهت انتقال زائرین به تعداد ۴۰۰ پرواز رفت و برگشت به مقصد عتبات عالیات نیاز بوده و پرواز‌های ایام اربعین از ۲۸ شهریور لغایت ۱۰ مهرماه از ۶ فرودگاه امام خمینی (ره) تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز انجام می‌گردد و در صورت لزوم فرودگاه‌های دیگر نیز به این فهرست اضافه خواهد شد و مقرر گردید سازمان هواپیمایی کشوری بر نرخ‌های مصوب پروازی و نظارت و کنترل لازم را بعمل آورده و از افزایش قیمت بلیط جلوگیری کند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..