امام جمعه یزد:

برنامه‌های غدیر با محتوای سیره حضرت علی(ع) اجرا شود

امام جمعه یزد گفت: برنامه‌های عید سعید غدیرخم و دهه امامت و ولایت با محتوای سیره، مرام و منش حضرت علی(ع) تهیه، تدوین و اجرا شود.

به گزارش یزدی نیوز، آیت‌الله محمدرضا ناصری،در جلسه ستاد مبشران غدیر اظهار داشت: یکی از نکاتی که در ارتباط با مسئله غدیر یا سایر مراسم مذهبی فراموش می شود، محتوای برنامه‌های مناسبتی است در حالی که باید محتوای این برنامه ها، باوری عمیق برای مخاطبان نسبت به موضوع مراسم ایجاد کند.

وی افزود: در تبلیغات، اطلاع رسانی و برنامه‌های غدیر باید کمالات امیرالمومنین و گاهی دستورها و توصیه های ایشان و گاهی اهمیت مسئله غدیر مطرح شود.

ناصری عنوان کرد: محتوای غدیر باید در بین مردم به ویژه نسل جوان نهادینه شود و باید توجه داشته باشیم، جشنی که برگزار می کنیم، جشن خلافت حضرت علی (ع) و تعیین وصی پیامبر (ص) است بنابراین محتواها و برنامه ها باید متناسب با این موضوع باشد.

امام جمعه یزد بیان کرد: باید به جای برنامه های سخیف با شوخی های بی‌محتوا که برخی از آنها ترویج بی حیایی می کند، مفاهیمی برای مخاطبان تهیه شود که ضمن شادی آفرینی، آشنایی با غدیر را نیز در بر داشته باشد.

وی یادآور شد: این برنامه‌ها باید حاوی مضامین اخلاقی، منش و سیره ائمه اطهار (ع)، ارزش‌های دینی و بیان رنج‌ها و مصائب ائمه معصومین (ع) باشد.

معاون فرهنگی شهردار یزد نیز در این نشست با اشاره به اینکه رویکرد ستاد مبشران غدیر بیشتر اجرای برنامه های مجازی است، اظهار داشت: نورافشانی در میادین مهم شهر، مساجد و بقاع متبرکه، بزرگداشت روز مباهله، نورافشانی در شب عید مباهله، خطبه خوانی غدیر و اطعام غدیر از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای ایام عید قربان تا عید مباهله است.

راه‌اندازی کاروان‌های شادی و جشن‌های شادمانی به مناسبت عید غدیر در یزد

عباس ملازینلی یادآور شد: کاروان‌های شادی و جشن‌های شادمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پویش جشن‌های خانگی و تجلیل ویژه از سادات نیز از جمله برنامه هایی است که با همکاری سایر نهادهای فرهنگی استان اجرا می شود.

در این مراسم همچنین شهردار یزد و رئیس سازمان سیما و منظر شهری نیز به بیان برنامه های خود در ایام عید غدیر پرداختند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..