علت افزایش قیمت فولاد از زبان رئیس اتاق بازرگانی یزد

رئیس اتاق بازرگانی استان یزد به افزایش قیمت فولاد در کشور برخلاف روند قیمت فولاد در دنیا طی یک ماه گذشته اشاره کرد و گفت: قطعاً مسیر سرمایه‌های سرگردانی که توسط دلالان و بازاری‌ها به این جریان هدایت شده، سرمایه‌های واقعی نیست.

«محمدرضا قمی» با بیان این که برخی از مسائلی که توسط مسئولان طرح و تاثیرگذار بر اقتصاد می‌شود نیز اثرات مستقیمی بر بازار و روند بازار خواهد گذاشت، به موضوعات مطرح شده پیرامون انواع انرژی خصوصاً آب و برق به عنوان موضوع روز جامعه اشاره و اظهار کرد: اثرات گفته‌هایی که در این موارد مطرح می‌شود، بر بازار کسب و کار توجه زیادی خواهد داشت.

وی مصداق این گفته‌ها را رکود حاکم بر بازار دانست و گفت: نحوه تشکیل دولت سیزدهم و سایر مسائلی که بر اقتصاد و بازار اثر دارد نیز از این دسته است به طوری که در روزهای اخیر قطعی‌های برق، جزو مسائلی است که در جامعه، مسیرهای اقتصادی را به سمت و سوی خاصی هدایت می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان یزد با بیان این که محصولات فولادی در یک ماه اخیر کاهش ۸۰ تا ۹۰ دلاری در دنیا داشته است، گفت: متاسفانه این روند در کشور ما در همین یک ماه، روندی افزایشی داشته است پس با توجه به نبود فعالیت‎های عمرانی و سایر مسائل ناشی از رکود، مسلماً مسیر سرمایه‌های سرگردانی که توسط دلالان و بازاری‌ها به این جریان هدایت شده، سرمایه‌های واقعی نیست.

به گزارش یزدی نیوزو به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی استان، قمی خواستار پیگیری و توجه به چنین موضوعات تاثیرگذار بر بازار شد و گفت: این مسائل افزایش قیمت‌های ناخواسته را به دنبال دارد و ضرر آن شامل حال مردم خواهد شد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..