اجرای طرح «حامیان سلامت» هلال احمر در حوزه‌های انتخاباتی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد، از برگزاری طرح «حامیان سلامت» با حضور اعضا، جوانان و داوطلبان همزمان با برگزاری انتخابات در ۲۸ خرداد ماه سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز سید جواد میرحسینی گفت: طرح «حامیان سلامت» با مشارکت داوطلبانه اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر و با هدف تامین سلامت و زندگی انسان‌ها و انسجام بخشی و اجرایی سازی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌های انتخاباتی صندوق‌های اخذ رای استان یزد همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: پیرو جلسه وزارت کشور که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و مسولان و مقامات کشوری و لشکری برگزار شد، حضور حامیان سلامت، جهت نظارت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای و همچنین ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای حمایت بهداشتی از رای دهندگان در نظر گرفته شد.

میرحسینی تصریح کرد: در صورت برپایی صندوق‌های رای برای بیماران مبتلا به کرونا، اعضای داوطلب، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر، در شعبه‌های ویژه رای گیری این بیماران نیز حضور خواهند داشت.

وی اظهار داشت: در طرح «حامیان سلامت» در هر شعبه اخذ رأی حداقل دو نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر حضور دارند، با توجه به وجود حدود هزار و ۹۱۹ شعبه اخذ رای در استان یزد، بیش از سه هزار و ۸۰۰ جوان عضو جمعیت هلال‌ احمر استان در این طرح حضور فعال خواهند داشت.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر به دخالت نکردن اعضای جمعیت هلال احمر در فرآیند انتخابات تاکید کرد و افزود: هیچ یک از حامیان سلامت حق کمک به تعرفه نویسی و ممهور کردن شناسنامه رای دهندگان و یا فعالیت تبلیغاتی برای نامزد‌های انتخاباتی را ندارند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد در خصوص وظایف مجریان طرح حامیان سلامت گفت: اعضای جمعیت هلال احمر در ضد عفونی کردن شعب اخذ رای، تذکر شفاهی، جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضد عفونی کردن دست رای دهندگان و در صورت نیاز استان‌ها با در اختیار گذاشتن امکانات غربالگری از سوی دانشگاه علوم پزشکی تب سنجی نیز انجام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..