کمک ۳۰۰ میلیون ریالی کانون وکلای استان یزد به ستاد دیه

رئیس کانون وکلای استان یزد با حضور در دفتر ستاد دیه استان یزد مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال را از طرف این کانون جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کرد.

به گزارش یزدی نیوز، علی زارع مهرجدی ضمن عرض تبریک به دلیل فرارسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت هدف از این اقدام را خوشنودی خداوند و بازگشت یک محکوم مالی که به دلیل غیرعمد و تنها به دلیل عدم توان مالی در زندان تحمل حبس می‌کند، به آغوش خانواده دانست .

وی افزود: این کانون اعتقاد دارد که باید اقدامات فراصنفی و فرا حرفه‌ای را در راستای اخذ گذشت از شکات انجام بدهد و باید تمامی وکلا فرهنگ گذشت را ترویج داده، زیرا موجب کاهش هزینه‌ها و زمان در رسیدگی شده و در نهایت به آزادی محکومین منجر خواهد شد.

رئیس کانون وکلای استان یزد گفت : بر اساس لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری، این کانون از سال ۱۳۹۵ در استان تاسیس و شروع به فعالیت کرده و هم اکنون دوره سوم هیئت مدیره این کانون است.

زارع مهرجدی از جمله اهداف کانون وکلای استان یزد را به دادن صدور پروانه وکالت به داوطلبان واجد الشرایط، اداره امور مربوط به وکالای دادگستری و نظارت بر اعمال وکلا، رسیدگی به تخلفات و تعقیبر انتظامی وکلا توسط مقامات قضایی برشمرد.

گفتنی است پویش «بخشش کریمانه» پویشی است ویژه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که از تاریخ ۲۲ الی ۳۱ خرداد ماه سال جاری توسط ستاد دیه استان یزد اجرا می‌شود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..