بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی میبد

در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان میبد مشکلات ۲۰ واحد تولیدی بررسی و ۱۳۹ مصوبه به همراه داشت.

به گزارش یزدی نیوز، غلامعلی دهشیری رئیس دادگستری استان یزد در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه استان با بیان اینکه امنیت سرمایه گذاری یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است گفت: سیاست دستگاه قضا این است که با حمایت قضایی و حقوقی، واحد‌هایی که با مشکلات اجرای سخت و توقیف اموال مواجه هستند؛ مشکلاتشان را با نگاه مثبت در سال جدید حل و فصل کند.

دهشیری در خصوص بررسی مشکل فولاد گفت: ظرف دو هفته آینده هئیت مدیره فولاد میبد با معرفی سه نفر از یک شرکت و دو نفر از اعضای سهامدار فولاد تشکیل شود و بعد از بررسی وضعیت حساب‌های شرکت و بستانکاری‌ها و طلبکاری‌ها این شرکت به چرخه تولید بازخواهد گشت.

دهشیری افزود: بقیه واحد‌ها هم مشکلاتشان یا استمهال و تسهیلات بانکی بود که با نگاه مثبت بانک‌های عامل قابل حل است.

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه استان اهتمام دستگاه قضا به اقتصاد مقاومتی و گره گشایی از مشکلات صنعت در سال‌های اخیر را قابل ستایش خواند و گفت: بعد از عبور از مانع زدایی‌ها باید حمایت و پشتیبانی از صنعت برای حرکت به سمت افق‌های جدید، صنایع پاک و دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه میبد گفت: اقتصاد مقاومتی در کشور باید با نگاه و اندیشه اسلامی و با فهم جامع از آن و با عزم جامع برای عملی شدن مورد توجه قرار گیرد.

مدیرحوزه‌های علمیه کشور افزود: باید با نگاه ویژه و باور به اقتصادمقاومتی و برای عبور از مرز‌های فناوری و ارتقای علم و دانش در تولید قطعات کوچک تا تولید قطعات و صنایع بزرگ و پیشرفته تلاش کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای برش‌هایی سند چشم انداز ۱۴۰۴ اقتصادی کشور درشهرستان میبد و استان یزد را در راستای همراه شدن با کاروان علم و صنعت ضروری خواند و گفت: اجرای این سیاست‌ها راه را برای بروز و ظهور استعداد‌های برتر و مانع از مهاجرت آن‌ها می‌شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..