ارسال بیش از ۴ هزار واحد خون از یزد به استان‌های مجاور

مدیرکل انتقال خون استان یزد: سال گذشته حدود ۴۷۰۰ واحد خون و فرآورده‌های آن از یزد به استان‌های همجوار ، ارسال شد.

به گزارش یزدی نیوز، نقی تقوایی در دیدار با حجت الاسلام محمدحسن معزالدینی امام جمعه موقت یزد گفت: اهداکنندگان، سرمایه‌های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود ۲۵ نفر است، در حالی که در استان یزد حدود ۳۶ در هر هزار نفر است.

وی افزود با اشاره به این که استان یزد به یکی از قطب‌های درمان کشور تبدیل شده است، افزود: با وجود این که حدود ۴۰ درصد از اشغال تخت‌های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان‌های همجوار مراجعه می‌کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده‌های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست‌های مراکز درمانی است.

معزالدینی هم که برای اهدای خون در این مرکز حضور یافته بود، تصریح کرد: با توجه به نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های آن، وظیفه هر فردی است که در سنت حسنه اهدای خون حضور یابد.

وی ادامه داد: بر اساس آیه قرآنی «هر کسی، یک نفر را زنده کند، گویا خلق را زنده کرده است»، مردم باید مشارکت گسترده‌ای در این کار خیر و خداپسندانه داشته باشند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..